Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !! ( Yeni Kuruluş ve Değişiklik Tescilleri Hk. )

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !! ( Yeni Kuruluş ve Değişiklik Tescilleri Hk. )

(Tesciller için yeni Dilekçe formatımızı kullanmanızı rica ederiz. Dilekçe) Bu dilekçe örneği tüm Tescill bilgi ekranlarının altındaki dosyalar kısmında da güncellenmiştir.

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !! ( Yeni Kuruluş ve Değişiklik Tescilleri Hk. )

3 Şubat 2021 Tarih ve  31384 Sayılı Resmi gazetede yayımlandığı üzere (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/02/20210203-11.htm )

MADDE 23 – 6102 sayılı Kanunun 373 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(3) Kamu kurum ve kuruluşları tarafından, ticaret siciline tescil olunan temsile yetkili kişiler ile bunların temsil şekilleri hakkında ticaret sicili kayıtları esas alınır ve şirketten bu kayıtlara ilişkin ticaret sicili müdürlüklerince düzenlenen belgeler ile Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan ilan dışında hiçbir belge istenemez.”

          Müdürlüğümüzde;  Ticaret Sicili tescil işlemleri bilindiği üzere Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS)  üzerinden gerçekleştirilmektedir ve Mersis veri tabanındaki tescillerin yapılmasına müteakip, tesciller ile ilişkili Vergi Daireleri, SGK, Noterler Birliği, Bankacılık Düzenleme Denetleme  Kurumu gibi Kamu Kurum ve kuruluşlarına eşzamanlı veri aktarımı yapılmaktadır.

          Yukarıda bahsedilen veri paylaşımları ile birlikte, 07.02.2022 tarihinden itibaren, Müdürlüğümüzce yapılan Tescil işlemlerinin Ticaret Sicili Gazetesinde aynı gün içerisinde Online yayınlanmasının sağlanması (yaklaşık 2 saat içinde www.ticaretsicil.gov.tr adresinden temin edilebilmektedir) ile Firmalarımızın, Tescil sonrasında müdürlüğümüze gelerek herhangi bir evrak almasına gerek kalmamış olup, yalnızca Tescilin tamamlandığı bilgisi ve gerektiğinde yönetmelik gereği verilmesi zorunlu Sicil Tasdiknameleri E-İmzalı olarak firma yetkilisine Mail / SMS yolu iletilecektir.

          Pandemi döneminde fiziksel temasın minimum seviye indirilmesinin sağlanması, işlemlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılması, maddi ve zaman tasarruflarının da sağlanması gibi hususlarda dikkate alınarak, teknik aksaklıklar, zorunlu olan belge talepleri haricinde, Ticaret Sicil Gazetesinde gözüken Tescile dayanak belge ve bilgiler ışığında, ayrıca gerektiğinde doğrulamasının ( https://odaborsaebys.tobb.org.tr/to-gaziantep-enVision.Sorgula/BelgeDogrulama.aspx ) rahatlıkla yapılacağı E-imzalı Sicil Tasdiknameleri ile Firmalarımızın noterlik(imza sirküleri vs.) v.b. işlemlerinde müdürlüğümüzden tescile dair ayrıca evrak verilmeyeceği hususu bilgilerinize sunulur.

   Not:  Teknik aksaklık v.b nedenlerden dolayı Ticaret Sicili Gazetesine Elektronik ortamda gönderilemeyen ilan metinleri; doğrulamasının ( https://odaborsaebys.tobb.org.tr/to-gaziantep-enVision.Sorgula/BelgeDogrulama.aspx ) rahatlıkla yapılacağı şekilde E-İmzalı olarak firma yetkilisine Mail/SMS yolu iletilecektir