Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Genel Kurul Kararı Modülü Hk.

Genel Kurul Kararı Modülü Hk.

Genel Kurul Kararı Modülü
 

Limited şirketlerde, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 617/4. maddesi çerçevesinde, MERSİS üzerinden sirküler (elden dolaştırma) yoluyla e-imza ile genel kurul kararı alınmasına imkân sağlayan “Genel Kurul Kararı Modülü” uygulamaya alınmıştır.

Bu Modülle birlikte, ortakların tamamı gerçek kişi olan ve e-imzası bulunan limited şirketlerde, ortaklardan herhangi biri MERSİS üzerinden hazırlayacağı karar taslağını e-imza ile imzalayıp diğer ortakların görüşüne sunabilmekte, diğer ortaklar da Sisteme girerek yine e-imza ile karar üzerindeki görüşlerini somutlaştırabilmekte ve genel kurul kararı alınabilmektedir. Ayrıca, MERSİS'te "Yardım" seçeneğinde bulunan videolar bölümünden sürecin anlatıldığı videoya da ulaşılabilir.
 
Uygulama sayesinde ortaklardan herhangi biri MERSİS’ten hazırlayacağı karar taslağını elektronik imza ile imzalayıp diğer ortakların görüşüne sunabilmekte diğer ortaklar da farklı zamanlarda Sisteme girerek yine elektronik imza ile karar üzerindeki görüşlerini somutlaştırabilmekte ve genel kurul kararı alınabilmektedir.

01 Temmuz 2022 tarihinde devreye alınan uygulama ile özellikle ortakların fiziken bir araya gelmesi imkânının bulunmadığı durumlarda, kararlar kolaylıkla alınabilmektedir. Böylece, ortakların farklı ülke ve şehirlerde bulunmaları karar alınmasına engel teşkil etmemektedir.
 
https://ticaret.gov.tr/haberler/ic-ticarette-yeni-bir-dijital-donusum-hamlesi