Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Şube Açılışı

Şube Açılışı Ekli Dosyalar

                            YENİ KAYIT YAPTIRMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE….!!!!!! 

21/05/2018 TARİH  İTİBARİ İLE;

* ŞUBE VE ŞAHIŞ KURULUŞ İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURULAR, ÖĞLEDEN ÖNCE ALINACAK OLUP; BAŞVURULAR SIRAMATİKTEN 2 NOLU ŞUBE ŞAHIS KURULUŞ İŞLEM MENÜSÜNDEN YAPILACAKTIR. ÖĞLEDEN SONRA ŞAHIS VE ŞUBE İÇİN YENİ BAŞVURU ALINMAYACAKTIR. 

* SAAT 13:00 İLE 16:00 ARALIĞINDA SADECE YENİ KAYITLARIN MERSİS ÜZERİNDEN KONTROLÜ YAPILACAK OLUP;

GEREKLİ HASSASİYETİN GÖSTERİLMESİ HUSUSU BİLGİLERİNİZE SUNULUR..

 ŞUBE AÇILIŞI

http://mersis.gumrukticaret.gov.tr/ adresinden başvuru

  1. Dilekçe (Eksiksiz doldurulacaktır.) (Şube bilgilerine göre  düzenlenecektir)
  2. Şube açılışına ilişkin Genel Kurul Kararı (2 adet Asıl - 1 Adet Fotokopi)
  3. Şube müdürü/müdürlerinin şube unvanı altında  Ticaret sicil müdürlüğünde düzenlenmiş ünvan altında imza beyannamesi (2 adet Asıl - 1 Adet Fotokopi)
  4. Şube açılışı için Ticaret Sicili Yönetmeliğinin 120. maddesine göre düzenlenmiş merkez Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden alınmış belge aslı,
  5. Merkezin bulunduğu Sicil Müdürlüğü Gaziantep dışında ise merkezin sicil müdürlüğünce tescil edilen hususlara ait sicil onaylı evrak ile bunların yayımlandığı Ticaret Sicil Gazeteleri
  6. Oda kayıt beyannamesi (Şube bilgilerine göre  düzenlenecektir)
  7. Kimlik Formu - 1 adet fotoğraf
  8. Taahhütname (Şube bilgilerine göre  düzenlenecektir)
  9. Yeni çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,  (YETKİLİ İÇİN)

 NOT:

Şube açılışına ilişkin Genel Kurul Kararında:

Tüm ortakların toplantıya katılmadığı hallerde çağrı usulü: Genel kurul, müdürler tarafından, toplantı gününden en az on beş gün (ilan ve toplantı günleri hariç) önce toplantıya çağrılır. Şirket anasözleşmesi, bu süreyi uzatabilir veya on güne kadar kısaltabilir. Genel kurul toplantıya, esas sözleşmede gösterilen şekilde, - gerekiyorsa şirketin internet sitesinde - mutlaka Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan ilanla çağrılır. Pay defterinde yazılı pay sahipleriyle, önceden şirkete pay senedi veya pay sahipliğini ispatlayıcı belge vererek adreslerini bildiren pay sahiplerine, toplantı günü ile gündem ve ilanın çıktığı veya çıkacağı gazeteler, iadeli taahhütlü mektupla bildirilir.


Buna göre, tüm ortakların toplantıya katılmadığı hallerde tescil müracaatına, davet ilanına ait Ticaret Sicil Gazete sureti ile iadeli taahhütlü bildirime ait belgeler eklenmelidir. Ayrıca anasözleşme de özel çağrı usulü var ise bu usule ilişkin belgeler de eklenmelidir.