Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

KİMYA SEKTÖRÜ İHTİSAS SANAYİ BÖLGESİ İSTİYOR

KİMYA SEKTÖRÜ İHTİSAS SANAYİ BÖLGESİ İSTİYOR

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) üyelerinin faaliyet gösterdikleri alanlarda yaşanan sorunlar ve gelişmelerin konuşulduğu “SEKTÖREL İSTİŞARE” toplantıları devam ediyor. Bu çerçevede düzenlenen sektörel toplantıda Kimya sektörünün sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri görüşüldü. 

Gaziantep Ticaret Odası’nda yılın ilk sektörel toplantısı Kimya sektörüne yönelik olarak gerçekleştirildi.

GTO üyelerinin faaliyet gösterdikleri alanlarda yaşanan sorunlar ile sektörel gelişmelerin konuşulduğu “SEKTÖREL İSTİŞARE TOPLANTILARI” kapsamında 24 No.lu Kimyevi Maddeler-Boya-Temizlik Ürünleri Komitesinin organizasyonu ile gerçekleştirilen toplantıda Kimya sektöründeki sorunların yanı sıra tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yürütülen Türk Ticaret Merkezleri projesi ile ilgili katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

KİMYA SEKTÖRÜNE İHTİSAS FAALİYET ALANI OLUŞTURULSUN

GTO Meclis Üyesi Cengiz Uygun’un başkanlık ettiği toplantıda,  Kimya sektöründeki firmaların en büyük sıkıntısının İstanbul Tuzla’daki gibi özel bir alanda faaliyet gösterememesi olduğu,  sektöre bir an önce özel bir faaliyet alanı oluşturulmasının elzem hale geldiği dile getirildi.

Sektörle ilgili çeşitli konuların ele alındığı Toplantıda ayrıca, Gaziantep’te gerçekleştirilen kamu ihalelerinde TSE belgesi olan ve teknik özellikleri taşıyan yerli ürün tercih edilmesi konusunda destek talebinde bulunulurken, pazarlama ve tahsilat, markalaşma konularında görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantıya GTO Meclis üyesi Turgut Dağdelen, Komite Başkanı Hüseyin Cahit Pişkin, komite üyesi Murat Sesli ve sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

 

HIDIROĞLU “ SEKTÖRÜN ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME POTANSİYELİ VAR ”

24 No.lu Kimyevi Maddeler-Boya-Temizlik Ürünleri Komitesinin organizasyonu ile gerçekleştirilen kimya sektörü istişare toplantısında değerlendirme yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep ekonomisinin geleceğinin kimya sektörünün çok önemli bir rol oynayacağını ve Toplantıda gündeme getirilen sektöre özel bir faaliyet alanı oluşturulması talebini her platformda gündeme getirerek çözüm bulmaya çalışacaklarını vurgulayarak “Kentimizde kimya sektörü gelişmekte olan sektörler başında geliyor ve geleceği parlak bir sektör.. Ülkemiz kimya ihracatında kentimiz yüzde 5 paya sahip.  Ülke olarak ihracat hedeflerine ulaşmak için her alanda katma değeri yüksek sektör ve ürünlere yönelmeliyiz. Kimya sektöründe bazı ürünler çok büyük bir oranda katma değer yaratıyor. Bu nedenle sektör hem çok önemli  hem de stratejik öneme sahip.  Odamızın ilgili meslek komitesi tarafından düzenlenen toplantıda dile getiren sorun ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek kurum ve kuruluşlardan sorunlara çözüm bulunmasını talep edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Ekli Dosyalar

24 - Kimyevi Maddeler - Boya - Temizlik Ürünleri Meslek Komitesi ile ilgili haberler