Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

İNŞAAT SEKTÖRÜ BANKA BÖLGE MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.

İNŞAAT SEKTÖRÜ BANKA BÖLGE MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.

Odamız 15,31 ve 27 nolu meslek komitelerinin katılımıyla kentimizde faaliyet gösteren Banka Bölge ve şube müdürlerinin davet edildiği bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu toplantıda;

Piyasalarda yaşanan ekonomik krizden inşaat sektörünün de etkilendiği ve dolayısıyla sıkıntılar meydana geldiği ifade edilmiştir.  İnşaat sektöründe arz ve talepler konusunda dengesizlik olduğu ve yeni yapıların her geçen gün arttığı  konut stoğunun arttığı belirtildi. 

Sektör temsilcilerinin sunduğu çözüm önerileri:

İnşaat sektörünü kamu ve özel olarak birbirinden ayrılması gerekirken,sektöre yeni giren firmalara  kriterler konulmalıdır. Konulan bu kriterlerin uygunluk alanlarına göre çalışmaları sağlanmalıdır. Ayrıca sektörde faaliyetini sürdüren firmaların kurumsallaşmaya gitmeli çalışan profilini profesyonel hale getirmeleri desteklenmelidir.Gayrimenkul eksperlerinin değerlendirmelerini yaparken daha dikkatli olmaları, hatalı ekspertizlerde gerektiğinde eksperin akreditasyonu sonlandırılmalıdır.İnşaat sektöründe geçici olarak &49;18'den  &49;8'e düşen KDV oranı uygulaması ile Tapu Harçlarının kalıcı olarak &49;1 bandına alınması sürekli hale gelmelidir.Kentimizdeki yapılaşmada taleplerin belirlemesi gerektiği ve ona göre konut üretilmesi sağlanmalıdır.Vergi Barışı kapsamında yapılan Yeniden değerlendirme konusunda inşaat sektörü de kapsama alınmalıdır.İnşaat sektöründe alımda da satımda da KDV oranı tek hale getirilmeli, KDV iade süreçleri sona ermelidir.Proje bazlı krediler önceliklendirilmelidir.

Ekli Dosyalar

15 - Bankacılık - Finans Ve Mali Hizmetler Meslek Komitesi ile ilgili haberler