Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

GTO&39;DA KIRMIZI ET SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI TARTIŞILDI

GTO&39;DA KIRMIZI ET SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI TARTIŞILDI

 Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, Gaziantep Ticaret Odası 9 Nolu Canlı Hayvan Hayvansal Ürünler ve Yem Üreticileri Meslek komite meclis üyeleri Mahmut YILDIRIM ve Yakup KATIRLI, Komite başkan yardımcısı Halil HASGÜL ve komite üyesi Mehmet SÖYLEMEZ Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü temsilen Muşavver GÖÇMEN ,Gaziantep Ticaret Borsası ve Gaziantep Kırmızı Et  Üreticileri Birliği üyelerinin katılımıyla Kırmızı Et Sektörüne yönelik istişare toplantısı gerçekleşti.

                Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Kerim AKDOĞAN’ınında  katılım gösterdiği toplantıda GTO Meclis Üyesi Mahmut Yıldırım başkanlık yapmış olup sektördeki son gelişmeler, et ithalatı ve fiyat artışı başta olmak üzere sektördeki diğer sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

                Toplantıda, kırmızı et sektöründeki sorunların çözümü için hayvan sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması, dişi düve ve kuzu kesiminin önüne geçilmesi, et fiyatlarını etkileyen en önemli etken olan yem fiyatlarındaki artış, yem desteği konusunda yaşanan sıkıntılar, Et ve Süt Kurumunun hem piyasayı denetleyici hem de uygulayıcı olmasının yarattığı sıkıntılarla ilgili değerlendirme yapıldı.

                Toplantının sonucunda ortaya konulan sorunlar ve çözüm önerilerinin bir rapor haline getirilerek ilgili Bakanlıklara iletilmesine karar verildi.

Ekli Dosyalar

9 - Canlı Hayvan - Hayvansal Ürünler Ve Yem Üreticileri Meslek Komitesi ile ilgili haberler