Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Irak’a Habur Gümrük Kapısı Aracılığıyla Gerçekleştirilecek Ticari Geçişler Hakkında

Irak’a Habur Gümrük Kapısı Aracılığıyla Gerçekleştirilecek Ticari Geçişler Hakkında

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’ndan iletilen bilgiler çerçevesinde, Irak’a Habur Gümrük Kapımız aracılığıyla gerçekleştirilecek ticari geçişlerin aksamaması için:

1) Irak’a ait İbrahim Halil Gümrük Kapısı sahasında tampon olarak belirlenen yerlerde dorse veya konteyner değişimi yapılarak iş ve işlemler gerçekleştirilecektir.

2) Konuyla ilgili firmaların kendilerinin alacakları tedbirler çerçevesinde araçlarını ve yüklerini Irak’ta bulunan gerek Iraklı gerek Türk şoförlere tamamen teslim etmek ve ülke içlerine gitmemek şartıyla yine İbrahim Halil Gümrük sahasında tampon olarak belirlenen yerlerde şoför değişimi suretiyle de iş ve işlemler gerçekleştirilebilecektir.

3) Bu işlemler yapılırken Habur Gümrük Sahasında konuşlanan Sağlık Bakanlığı personeli ve Valilikle eşgüdümlü olunacaktır.

4) Şoförlerin birbirlerine temasını önleyecek şekilde ve aynı zamanda şoförlerin maske, eldiven gibi koruyucu donanımla teçhiz edilmeleri için gerekli tedbir alınacaktır.


Bilgilerinize sunarız.