Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

VALİ GÜL BÖLGENİN TASARIM MERKEZİNİ İNCELEDİ

Gaziantep Valisi Davut Gül Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’ı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Program Otoritesi olduğu, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında ve KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü ile Gaziantep Ticaret Odası proje ortaklığında kurulan GETHAM’ı ziyaret eden Vali Gül, merkezde yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgi aldı.

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, GETHAM Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Acıoğlu, KOSGEB İl Müdürü Dr. Sadık Gözek ile GTO ve GETHAM Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Vali Gül’e hatıra olarak GETHAM’da üretilen ürünlerden taktim edildi.

Bölgenin tasarım merkezi olma hedefiyle yola çıkan GETHAM’da Gaziantep Valisi Sayın Gül’ü ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, tek bir hedefimiz var Gaziantep’i güzel yarınlara hazırlamak dedi.

“Devir üretebilme değil, katma değerli üretebilme devri” diyen Yıldırım, “Gaziantep olarak artık cevabını aradığımız soru “daha ne kadar üretiriz” değil, “nasıl değer üretiriz” olmalı. Yani nicelik değil nitelik üretmeliyiz. İşte GETHAM Gaziantep ve bölgeye bu noktada hizmet veren bir merkez. İstiyoruz ki bölgedeki tüm işletmeler bir kez olsun bu kapıdan içeri girsin” diye konuştu.

GETHAM’ın sunduğu hizmetlerden ve potansiyelinden etkilendiğini kaydeden Gaziantep Valisi Davut Gül GETHAM’ın çok önemli bir misyona sahip olduğunu dile getirerek emeği geçenleri tebrik etti.

Vali Gül, “Ülke olarak, yeni tasarımlara, inovasyona ve yeni sanayi devrine ayak uydurmaya ihtiyacımız var. Bu yolda böylesine önemli bir merkezin kurulması gerçekten umut verici” dedi.

GETHAM laboratuvarlarını inceleyen Vali Gül, GETHAM Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Acıoğlu ve GETHAM Genel Müdürü Onur Akar’dan merkezde verilen hizmetler ile ilgili detaylı bilgi aldı.

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]