Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

TSE, SEKTÖR BULUŞMALARININ STARTINI GTO’DAN VERDİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Türkiye’nin birçok şehrinde iş dünyasının farklı sektörlerinden temsilcileriyle bir araya gelmek için hayata geçirdiği "TSE Sektör Buluşmaları"nı Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde Gaziantep’ten başl

TSE, SEKTÖR BULUŞMALARININ STARTINI GTO’DAN VERDİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Türkiye’nin birçok şehrinde iş dünyasının farklı sektörlerinden temsilcileriyle bir araya gelmek için hayata geçirdiği "TSE Sektör Buluşmaları"nı Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde Gaziantep’ten başlattı.

TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, uluslararası belgelendirme kuruluşlarının gözetiminde TSE tarafından verilen belgelerin, Avrupa'da ve dünyanın yer yerinde tanındığını belirtti.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı ve TSE Başkan Vekili Tuncay Yıldırım da TSE'nin kendilerine birçok konuda rehberlik edeceğini söyledi.

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ise "TSE’nin, sektör buluşmalarının Gaziantep’ten başlatıyor olmasını gerçekten değerli buluyorum" diye konuştu.

Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ise “Kalite anlam olarak aslında çok eskilere dayanan ama gerçek önemi sanayi devrimiyle daha da iyi anlaşılan bir kavramdır" dedi. 

HER ÜLKEDE TANINIYOR 

Türkiye'nin küresel pazarda güçlü olabilmesinin anahtarının bölgesel ve uluslararası standardizasyon kuruluşlarında etkin yer alabilmesinden geçtiğini ifade eden Şahin, "Kamunun ve iş dünyasının uygunluk değerlendirme alanında ihtiyaç duyduğu tüm sertifikasyon, belgelendirme, muayene-gözetim ve test hizmetlerini verebilecek güçlü yapıya ulaşmış durumdayız. Belgelendirme hizmetlerimiz, ulusal ve uluslararası standartlara göre yürütülmektedir. Uluslararası belgelendirme kuruluşlarının gözetiminde TSE tarafından verilen belgeler Avrupa'da ve tüm dünyada tanınmaktadır." dedi. Şahin, küresel ekonomik düzende mal ve hizmetlerin ülkeler arasında dolaşım hızının artmasıyla ticarette tek standart, tek test, tek belge anlayışının hızla dünyada yayıldığına işaret etti. 

HELAL BELGELENDİRME 

Helal belgelendirme laboratuvar altyapısındaki akreditasyonun tamamladığını aktaran Şahin, şunları kaydetti: "TSE'nin Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 vizyonu doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hedef olarak belirlediği yüksek katma değerli üretim, sanayide verimlilik artışı ve dijital dönüşüm alanlarında standardizasyon ve uygunluk değerlendirme hizmetleri ile yenilikçi mal ya da hizmetlerin üretilmesine zemin hazırlayarak, bir taraftan girişimciliği desteklerken diğer yandan alanında sahip olduğu tecrübe ve deneyim ile hem kendi coğrafyasındaki ülkelere, hem de İslam dünyasına öncülük etmektedir. Kültür ve inanç coğrafyamızda helal belgelendirmesi yapmak isteyen diğer ülkelerin belgelendirme kuruluşlarının altyapılarını güçlendirmek, faaliyetlerine destek olmak, onların gelişmesini sağlamak için de çalışıyoruz." 

GÖRÜŞLER PAYLAŞILDI 

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “Güvenliğimiz için oturduğumuz koltuklar, havalandırma sistemi, ses sitemi. Hepsi standartlara uygun bir şekilde üretilmiş olmak zorunda. Toplantıyı sağlıklı, güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için bu çok önemli. GTO toplantı salonundaki koltuğun “teknik özelliklerini, uygun boyut ve özelliklerini belirleyen standart belgesinin” İtalya’daki koltukta kullanılan için de geçerli olması standartın “ortak dil” özelliğini gösteriyor. Bu durum en çok da Avrupa’ya olan ihracatımızı etkileyecek. Bu süreçte TSE de sanayicilerimize rehberlik edecek. Rehberlik derken GTO olarak biz de standartlar ve kalite noktasında üyelerimize rehberlik etmeye, rol model oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. 

AKINCI: ÇALIŞMA YAPILDI 

Antep fıstığına yönelik TSE ile birlikte bir standart çalışmalarının olduğunu ifade eden Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, “Kalite anlam olarak aslında çok eskilere dayanan ama gerçek önemi sanayi devrimiyle daha da iyi anlaşılan bir kavramdır. Küresel rekabetten tutunda, maliyet ve verimlilik hususlarına kadar hayatın birçok alanında belirleyici bir unsur olarak karşımıza çıkan bu kavram, değişen ve gelişen dünya düzeninde önemini her geçen gün daha da artırmaktadır. Tabi burada bir husussuda özellikle belirtmek istiyorum. Bizim için kalite denilince ilk akla gelen şey hep ülkemizin milli kuruluşu olan TSE olmuştur” dedi. 

ÜNVERDİ: ÇOK DEĞERLİ BİR GELİŞME  

Türkiye’nin en büyük ve en fazla istihdama sahip Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirten Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, "TSE’nin, sektör buluşmalarının Gaziantep’ten başlatıyor olmasını gerçekten değerli buluyorum. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin en büyük ve en fazla istihdama sahip organize sanayi bölgesidir. Yıllık 10 milyar doların üzerinde ihracatımızla ülkemizde 6. sırada yer alıyoruz. 160 alanda binlerce çeşit üretim yapıyoruz, parça halı üretiminde dünya birincisiyiz, makarna üretiminde dünya ikincisi, NONWOVEN üretiminde Türkiye birincisi, 5 saatlik uçuşla 2 milyar insana ulaşabilen, dünya bankası en rekabetçi şehirler bilgi bankası projesinde en rekabetçi 7 şehir arasında yer alan bir şehirdir Gaziantep” şeklinde konuştu.

TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin, TSE Yönetim Kurulu Üyeleri, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, GSO Başkanı Adnan Ünverdi, GTB Başkanı Mehmet Akıncı, GTO Yönetim Kurulu üyeleri, TSE yetkilileri ve GTO üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda TSE'nin sunduğu hizmetler ve yürüttüğü çalışmalar hakkında TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş sunum yaparken, soru-cevap bölümüyle de GTO üyelerinin talepleri değerlendirildi.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]