Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

TARİHİ KONGREYE DOĞRU

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) 27 Nolu Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesi öncülüğünde, TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Kent, İnşaat ve Ekonomi Kongresi (KİE) 2 Mayıs Perşembe günü start alacak.

Yıldırım: Bu kongre ile Gaziantep'te bir ilki gerçekleştireceğiz.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) 27 Nolu Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesi öncülüğünde, TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Kent, İnşaat ve Ekonomi Kongresi (KİE) 2 Mayıs Perşembe günü start alacak.

2-4 Mayıs tarihlerinde GTO'da gerçekleşecek kongrenin, ekonomik gelişmeleri inşaat sektörü ve kent ekseninde değerlendirecek bir platform oluşturacağını dile getiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, kongre hakkında şu bilgileri verdi:

"Kongrede Türkiye gündemine dair çok önemli konular tartışılacak.  Kongreye Prof. Dr. Emre Alkin, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez, Erkin Şahinöz, Mimar Doğan Hasol, Mimar Nevzat Sayın ve Bağış Ertem'in de aralarında olduğu önemli isimler katılacak. Ülkemiz için çok önemli bir değer olan 100 akademisyenle 3 gün boyunca devam edecek bu kongrede 13 oturumda 56 bildiri yayınlanacak, 8 tematik sunum ve 5 konferans gerçekleştirilecek."

Kongrenin Gaziantep'te bu alanda düzenlenecek ilk organizasyon olduğunun altını çizen Yıldırım, TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi işbirliği ile gerçekleştirecekleri kongrede kent ve kentsel yaşam çerçevesinde ekonomik gelişmeleri kapsamlı bir şekilde tartışacaklarını dile getirdi.

Özellikle son yıllarda inşaat sektörü ve kent yaşamının büyük bir dönüşüme uğradığının belirten Yıldırım, açıklamalarına şöyle devam etti:

"İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinin çok önemli bir parçası lokomotifi… Dolayısıyla hem işgücü piyasaları, hem finansman mekanizmaları hem de toplumla etkileşim içerisindedir. Bu etkileşimin yarattığı dönüşüm, gelişim ve değişimi bilimsel manada incelemeye, üzerinde tartışmaya ihtiyacımız var. "Kent, İnşaat ve Ekonomi Kongresi"ni bu anlamda çok önemli bir adım olarak görüyorum."

Yıldırım, katılımın ücretsiz olduğu kongrede tüm bölge halkını ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]