Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GTO’DA ”TİCARİ ALACAK SİGORTASI“ SEMİNERİ

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Coface işbirliği ile ticari risk ve alacakların güven altına alınması için yöntem önerilerinin ele alındığı "TİCARİ ALACAK SİGORTASI" bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

 

Seminerin açılış konuşmasını GTO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Yılmaz Duman gerçekleştirirken, bilgilendirme sunumunu ise Coface Satış Bölüm Başkanı Uğur Çetin yaptı.

 

Seminerde ele alınacak konunun çok önemli olduğunu dile getiren Duman, içinde bulunulan ekonomik konjonktürün “ticari alacak sigortası” sistemini daha da önemli hale getirdiğini belirtti.

 

Duman: “Alacak Sigortası Risklerin Azaltılmasında En Akılcı Yöntemlerden Biri”

 

Duman, “Bildiğiniz gibi küresel ekonomide likidite bolluğu dönemi son buldu.

2019 yılında reel sektör olarak bizi en çok zorlayacak olan şey nakit akışları olacak. Başka bir ifadeyle alacaklarımızın tahsilatında ve dolayısıyla da ödemelerimizde zorlanacağımız öngörülüyor. Bu öngörü 2019 için yüksek risk teşkil etse de, her zaman, ekonominin iyi olduğu dönemlerde de “alacak tahsili” bir risktir.” dedi.

 

Son dönemlerde reel sektör borç oranının yükseldiğini, şirket bilançolarının &49;40’ını alacakların oluşturduğunu dile getiren Yılmaz Duman, “Alacakların tahsilatında yaşanan problemler, şirketlerimizin likiditesini ve karlılığını olumsuz etkiliyor. Bu noktada,  alacaklarınızın ödenmeme riskini teminat altına alan “Alacak Sigortası” söz konusu risklerin azaltılmasında en akılcı yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.” İfadelerini kullandı.

 

Seminere konuşmacı olarak katılan Coface Satış Bölüm Başkanı Uğur Çetin ise gerçekleştirdiği sunumda, alacak sigortasının özellikleri, verilen hizmetler, sigorta edilebilecek alacaklar ve işletilen süreçler hakkında bilgi vererek katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 

GTO ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminere GTO Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Eryoldaş, Kemal Delioğlu, Mehmet Kavsara, Ömer Işık, Kerim Akdoğan ve Ahmet Özgözükara da katıldı.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]