Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım Şubat Ayı İhracat Rakamlarını Değerlendirdi:

 2019 yılına umut vadeden ihracat rakamları ile başlayan Gaziantep, Şubat ayını da yükselişle tamamlayarak,  yüzde 9,1 artışla 593 milyon 617 bin dolar ihracat gerçekleştirdi.

 Şubat ayı ihracat rakamlarına ilişkin bir değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, yılın ikinci ayında da Gaziantepli ihracatçıların geleceğimiz açısından umut vadeden bir performans sergilediğini belirtti.

 Küresel anlamda ekonomik daralmanın yaşandığını fakat buna rağmen Gaziantep'in yükselişini sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Yıldırım, "Her zaman mücadeleci yapımızla övünüyoruz, gururlanıyoruz. Bu övüncün, gururun kaynağı da bu rakamlar… Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 artışla 593 milyon 617 bin dolar ihracat gerçekleştirdik. Yılın ilk iki ayında ise yüzde 10,6 artışa imza attık. Bizler ihracat rakamlarımızdaki bu artışları gördükçe büyük mutluluk yaşıyoruz. Bu seviyelere ulaşmamıza vesile olan ihracatçılarımızın azimli çalışmalarına da birebir şahit oluyoruz. Bu rakamlar kolay elde edilmiyor. Yeni ihracat pazarları kolay bulunmuyor." dedi.

 Yıldırım: Hava yolu ulaşım ağımızın genişlemesi ihracatı da olumlu etkileyecektir

 Gaziantep'in yüz akı ihracatçılarının GTO olarak her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Başkan Yıldırım, "Bizim en büyük sorumluluğumuz ihracat yolundaki engelleri temizlemek, aşılabilir hale getirmek. Bunun için de her zaman yaptığımız gibi en üst düzeye kadar talepte bulunuyor, çözüm üretmeye çalışıyoruz. İhracatçılarımız sorunlarla değil, yalnızca ihracatla uğraşmalı. Bizler de bunun için varız." ifadelerini kullandı.

 "En büyük çabalarımızdan biri de Gaziantep'in hava yolu ulaşımındaki engelleri kaldırmak" diyen Yıldırım bu alandaki olumlu gelişmelerin memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Son günlerde açıklanan, yurt içi ve yurtdışı Gaziantep çıkışlı yeni uçak seferlerinin gerek turizm gerekse mal ihracatı noktasında kent ve bölge ekonomisine olumlu yansımaları olacağını belirten Yıldırım, yeni uçuş hatlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

 "Türk Hava Yolları önümüzdeki günlerde Gaziantep'ten Dusseldorf'a, Berlin'e, Viyana'ya, Kıbrıs ve Bursa'ya karşılıklı direkt uçuşlar başlatıyor. THY'nin "Gaziantep uçmak istiyor." çağrımıza kayıtsız kalmayıp, kentimizin ve üyelerimizin sesine kulak vererek attığı bu olumlu adım için teşekkür ediyoruz."

Diğer Haberler [Tüm Haberler]