Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GTO ÜYELERİ DIŞ TİCARETTE SEVİYE ATLAYACAK

Yıldırım: En büyük hedefimiz Gaziantep’i ilk dörtte görmek

Yıldırım: En büyük hedefimiz Gaziantep’i ilk dörtte görmek

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) “2023 yılında Gaziantep’in ülke ekonomisinde ilk dört ilden biri olmasına öncülük etmek.” vizyonu doğrultusunda çalışmalarına hız vererek birbirinden önemli projeleri faaliyete geçiriyor.

Son olarak “Dış Ticaret İstihbarat Birimi”nin lansman toplantısını gerçekleştiren GTO, dış ticarete özel bu birim ile üyelerine önemli katkılar sağlayacak, ihracatta yeni bir perspektif oluşturacak.

Dış Ticaret İstihbarat Birimi Lansman Toplantısı’nda konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, “En büyük hedefimiz Gaziantep’i ilk dörtte görmek” diyerek tüm projelerinin ve çalışmalarının bu hedef doğrultusunda oluştuğunun altını çizdi.

Belirledikleri vizyon doğrultusunda atılan önemli adımlardan birisinin de dış ticaret yapan ya da yapmak isteyen GTO üyelerine destek olmak için geliştirdikleri “Türkiye-AB Ticari Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” olduğunu vurgulayan Yıldırım şunları kaydetti:

“Bu projeyi tek cümle ile özetlersek; GTO ihracat yapmak isteyene koçluk yapacak. Bu proje kapsamında kazançlı, dinamik ve güvenli dış ticaret için kurduğumuz  “Dış Ticaret İstihbarat Birimi”  ile bilgiyi ve veriyi doğru yorumlayıp, katma değere dönüştüreceğiz. 30 firmamıza ücretsiz temel dış ticaret danışmanlığı ve 10 firmamıza da dış ticaret koçluğu yapacağız. Birlikte üyelerimizin dış ticaret kapasitenizi arttırmaya ve ürünleri için en doğru pazarı bulmalarına yardımcı olacağız.”

Yıldırım: İhracat yapmayan GTO üyesi kalmayacak!

Hayata geçirdikleri bu projede İspanya-Sevilla Ticaret Odası ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak hareket ettiklerini ifade eden Başkan Yıldırım, böylelikle bölge ihracatçısı için güvenli ve dinamik bir ihracat sistemi kurulacağını belirterek açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Bu sistemin bir benzerini uygulayan Sevilla Ticaret Odasının tecrübelerinden de yararlanarak yapacağımız çalışmalar;  firmalarımıza nokta atışı ihracat yapmayı öğretecek. Bölge ticaretine yeni bir soluk getirecek ‘Dış Ticaret İstihbarat Birimimiz’ ile ihracat yapmayan GTO üyesi kalmayacak diyoruz.”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]