Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GTO BAŞKANLARI BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

GTO Başkanları Yıldırım ve Teymur, yayımladıkları mesajda, basın özgürlüğünün tüm dünya ülkeleri için vazgeçilemez bir unsur olduğunu belirterek, demokrasilerin gelişmesinde, toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesinde, milletin yararına olacak aksaklıkların ortaya çıkarılıp, giderilmesinde basının ve basın mensuplarının öneminin yadsınamaz bir gerçeklik olduğunu vurguladılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın, milletin müşterek sesidir” sözlerini hatırlatan GTO Başkanları yayımladıkları mesajda şu ifadelere yer verdiler:

“Toplumumuzun en önemli yol göstericilerinden olan gazetecilerimiz, basın camiamız, ülke ve toplumsal meselelerde muhakeme yapabilmemizi sağlayacak bilgiyi aktarma görevini üstlenirler. Doğru bilgiye ulaşabilmemizin tek yolu da basın özgürlüğünden geçmektedir. Basının özgür olmadığı bir toplumda ne doğru bilgiden bahsedilebilir, ne demokrasiden bahsedilebilir, ne de özgürlüklerden… Şehrin önde gelen kurumları ve STK’ları olarak bizlerin de üzerine düşen pek çok görev var. Bunlardan en önemlisi çok sesliliği, eleştirel gazeteciliği ve emek verip şehri, toplumu için haber üretme derdi güden meslek erbaplarını desteklemektir.

Unutulmamalıdır ki topluma rehberlik eden basın mensuplarımız sıradan bir vatandaş değildir. Etik ve ahlak kurallarına uyan, güvenilirliğiyle, dürüst çalışmalarıyla, toplum için haber üreterek örnek teşkil eden gazetecilerimiz demokrasimizin gelişmesinde, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında kritik bir role sahiptir. Bizler de bu vesileyle Cumhuriyet tarihimiz boyunca gerek şehrimiz, gerekse ülke basınımızın gelişmesinde, özgürleşmesinde katkısı olup hayatını kaybetmiş basın neferlerimize Allahtan rahmet diliyor, görevi başındakilere de daha güzel, başarılarla dolu bir ömür diliyoruz. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun…”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]