Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GAZİANTEP’TEN TARİH YAZAN İHRACAT RAKAMLARI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Gaziantep Nisan ayında 687 milyon 626 bin dolarlık ihracat ile en fazla ihracat yapan 5.il oldu.

2019 yılının ilk çeyreğinde yüzde 8,3 ihracat artışı yakalayan Gaziantep Ocak-Nisan döneminde artışı yüzde 12'ye çıkardı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Gaziantep Nisan ayında 687 milyon 626 bin dolarlık ihracat ile en fazla ihracat yapan 5.il oldu.

İhracat verilerini değerlendiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep'in bir kez daha başarısı ile tarih yazdığını belirterek bu başarıda imzası olanları tebrik etti.

"Bu güzel rakamlar beklentilerimizi yükseltiyor" diyen Yıldırım şöyle devam etti: "Ekonomi beklentilere göre yol alır. İş dünyası başta olmak üzere toplum beklentilerini ne kadar olumlu tutarsa ekonomi de o kadar olumlu seyir alır. Dolayısıyla bugün Gaziantep'in sergilediği başarı hem kentimiz hem de ülkemiz için beklentilerimizi yükseltiyor. Emeği olan herkesi kutluyorum."

En fazla ihracat yapan iller sırlamasında Gaziantep'in 5.sıraya yükselmesinden gurur duyduğunu belirten Başkan Yıldırım, "Gaziantep gönlümüzde en fazla ihracat yapan 2.ildir" dedi.

Yıldırım, "Hedefimiz Nisan ayında yakaladığımız 5.inciliği yılsonuna kadar devam ettirmek. Ancak Gaziantep'in sektörlerini, ihracata konu olan ürünlerini ilk sıralardaki illerimizde bulunan sektörler, yabancı yatırımlar ve devlet yatırımları ile karşılaştırdığınızda aslında İstanbul'dan sonra en fazla ihracat yapan ildir. İmkansızı başaran, model olan bir şehirdir" diye konuştu.

Gaziantep ihracatındaki yükselişin ekonominin tüm alanlarında sinerji yaratacağını söyleyen Yıldırım, "İhracat rakamlarındaki bu güzel tablo elbette tüm sektörlere de yansıyacaktır. Bu kazanç sadece ihracatçının makinesinin çalışmasına değil, beraberinde tedarikçilerin, hizmet sağlayıcıların da işlerini hareketlendirecektir. İhracatın yaratacağı sinerjiyi önemsiyorum. Bu rakamlar istihdam olarak, aş olarak, refah olarak kentin her alanına yansıyacaktır" dedi.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]