Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

Gaziantep’in katma değer üretimine örnek: ÖRNEK MAKİNE

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) üyesi Örnek Makine ürettiği tekstil makinelerini Gaziantep’ten gelişmiş ülke ekonomilerine ihraç ediyor.

Örnek Makine A.Ş. Gaziantep OSB’deki tesislerinde ürettiği ve tüm yazılımları da kendilerine ait olan 18 farklı modeldeki tekstil makinelerini Çin’den Amerika’ya dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor.

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Duman, Mustafa Eryoldaş ve Mehmet Kavsara, aynı zamanda GTO Meclis Üyesi olan Şıh Mehmet Dabanıyastı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Örnek Makine A.Ş.’yi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldırım: “Örnek Makine” gerçekten örnek bir firma

Örnek Makinenin bir başarı hikâyesi yazarak Gaziantep sanayisine ismi gibi örnek olduğunu söyleyen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım Örnek Makineye ilişkin düşünlerini şöyle ifade etti:

“Dünyanın 180 ülkesine 7 milyar dolar ihracatımızın içerisinde katma değeri yüksek ürünleri görmek çok önemli. Örnek Makine, Gaziantep sanayisine ismi gibi örnek oldu ve bizim de yüksek teknolojili ürünleri üretebileceğimizi ispatladı. Bizler de teknoloji devi ülkelerin ilgisini çekebilecek kalitede, tüksek teknolojiye sahip ürünler üretebiliyoruz. Meclis Üyemiz Sayın Dabanıyastı nezdinde Örnek Makinenin tüm çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Böyle firmalarımızın çoğalmasını ümit ediyorum. Oda olarak daha çok “örnek” yaratmak için üyelerimize ve kentimize yönelik hizmet geliştirmeye, proje üretmeye devam edeceğiz.”

Teymur: İlimizin gurur kaynağı

“Gaziantep’te böylesi özel çalışmalara imza atan firmaların olması her şeyden önce şehrimiz adına bir gurur ve umut kaynağı” diyen GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, “Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey katma değerli ürünler. Örnek Makine de gerçekten geleceğimize umutla bakmamızı sağlayacak işler başarıyor. Burada ürettikleri tekstil makinelerini teknoloji devi ABD ve Çin de dâhil olmak üzere ihraç ediyorlar. Bu bizim için mutluluk kaynağı. Örnek Makine’nin bu başarısı tüm firmalara ilham kaynağı olmalı.” şeklinde konuştu.

Dabanıyastı: Yerli makine kullanımı teşvik edilmeli

Çalışmaları hakkında GTO heyetine bilgi veren Örnek Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şıh Mehmet Dabanıyastı ise teknoloji üretiminin artması için firmaların yerli makine kullanımına teşvik edilmesi gerektiğini dile getirdi.

“Makinelerin tüm yazılımı Örnek Makineye ait” diyen Dabanıyastı, “18 farklı modelde makine üretimi yapıyoruz. Fikse makinesi Fransa Almanya ve Türkiye olmak üzere dünyada 3 ülkede üretiliyor. Makinelerimiz Gaziantepli firmalar tarafından da kullanılıyor ancak daha çok yurtdışı pazarlara gönderiyoruz. Çin, Amerika, İran, Brezilya, Hindistan, Özbekistan makinelerimizin alıcı olan ülkelerden bazıları… Uluslararası ağımızı genişletmek için yılda 3 kez Çin’deki makine fuarlarına katılıyoruz. Yüzde 80 yerli üretim olan makinelerimizin tüm yazılımı da bize ait.” diye konuştu.

Satış sonrası hizmete de devam ediyoruz

İhraç ettikleri ürünlere satış sonrası hizmetlerinin de devam ettiğini belirten Dabanıyastı, “Müşterilerimize yedek parça desteği de veriyoruz. ABD'de ve Çin'de personellerimiz de var. Gerekirse buradan bir ekip teknik sorunları çözmek için ihracat yapılan ülkelere gidiyor.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]