Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

Çanakkale Muharebeleri, yaralı bir ulusun vatanı için şaha kalkışıdır

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları “Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım yayımladıkları mesajda, Çanakkale Muharebelerinin, yaralı bir ulusun vatanını korumak için şahlanarak zafer kazandığı eşsiz bir mücadele olduğunu ifade ederek Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden bütün kahramanları rahmet ve minnet ile andılar.

GTO Başkanları Çanakkale Zaferinin Türk tarihindeki önemine dikkat çektikleri mesajda şu ifadelere yer verdiler:

“3 Kasım 1914 – 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden deniz savaşları ve ardından Gelibolu Yarımadası’nda yapılan kara savaşları, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran destansı zaferlerdir.

Çanakkale, bu milletin adeta yeniden dirildiği ve Kurtuluş Savaşı'na giden yolun açıldığı müstesna bir topraktır. Altında binlerce vatan evladının kefensiz yattığı ve bir hilal uğruna güneşlerin battığı bu topraklarda verilen mücadele ulusal bilinci ve ulusal ruhu yeniden ateşlemiş ve Türk ulusal tarihinin akışını değiştirmiştir.

Dünya harp tarihine geçen Çanakkale Zaferleri Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuş, milletimize Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emriyle ölüme koşanları, imkânsızlıklara rağmen 7 düvele karşı duran, boyun eğmeyip, şehadete yürüyen, “Çanakkale Geçilmez” destanını yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]