Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

BİLİM KARAVANI GAZİANTEP’TE

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda 5 gün boyunca Gaziantep'te okulları gezerek atölye çalışmaları yapan "Bilim Karavanı"nda öğrencilerle buluştu.

GTO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep Avrupa Birliği Bilgi Merkezi koordinasyonunda, tüketen değil üreten bir nesil amacıyla yola çıkan eğitim karavanı 5 gün boyunca Gaziantep'teki okulları gezerek, Ahşap Tasarımı, 3B Modelleme-3B Yazıcı ve Robotik Kodlama eğitimleri verdi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun, "Bilim Karavanı Yollarda" projesi kapsamında 11-15 Mart 2019 tarihinde şehrimizde bulunan karavanda öğrencilerle bir araya gelip atölye çalışmalarına katılan GTO Başkanı Yıldırım, projenin çocuklar açısından önemini vurgulayarak, "Biz yetişkinler katma değerli ürünlere, teknolojiye, dijitalleşmeye sürekli vurgu yapıyoruz. Ülkemiz açısından büyük önem arz eden bu konuların gelişimi de temelden verilecek eğitimlere dayalı. Hiçbir şey bir anda olmuyor. Öncelikle bir zemin hazırlamalı, o konuya hevesli nesiller yetiştirmeliyiz. Bu anlamda "Bilim Karavanı" da çok güzel düşünülmüş bir proje. Çocuklarımızın robotik kodlamaya, tasarıma ve teknolojik yeniliklere özendirilmesi geleceğimiz açısından çok önemli." dedi.

Zamanın teknoloji ve hızlı bir değişim zamanı olduğunu söyleyen Yıldırım, "Çocuklarımıza "Ne olmak, ne yapmak istiyorsun?" sorusunu sorduğumuzda "Bilişim mühendisi olmak istiyorum. Robotik kodlama yapmak istiyorum." gibi cevaplar alabilmeliyiz. Hayal ettiğimiz, ülkemizin aydınlık yarınları olacak neslimizin yetişmesi de bizlerin elinde. Çocuklarımızın hayaline ulaşması için ne kadar çaba sarf ediyoruz? Onların geleceği için nasıl yatırım yapıyoruz? Bu soruların cevabı da bu tarz projelerde, faaliyetlerde gizli… Tüketim çağında üretimi, yaratıcılığı özendirmeli tüm eğitim kurumlarımızda bunları empoze etmeliyiz." şeklinde konuştu.

AB Bilgi Merkezlerinin bulunduğu 20 ili gezecek olan Bilim Karavanı; hayal eden, tasarlayan ve üreten bir nesil yaratma amacıyla Gaziantep'te bulunduğu süre içerisinde 6 okulda 880 öğrenciyle atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]