Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

VERBİS’E KAYIT SÜRESİ UZATILDI

VERBİS’E KAYIT SÜRESİ UZATILDI

VERBİS’E KAYIT SÜRESİ UZATILDI

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 16. maddesi gereği, kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişiler, veri işlemeye başlamadan önce Veri Sorumluları Siciline kaydolmak zorundadır.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik özelliği ile ön plana çıkan kısa adı VERBİS olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine kayıt ve veri girişi yükümlülüğünün yerine getirilmesi için Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarihler Odamızın da yoğun çabaları neticesinde 6 ay uzatılmıştır.

Siz değerli üyelerimizin talepleri doğrultusunda Odamızca her fırsatta dile getirdiğimiz ve gerek yazışma ile gerekse sözlü olarak her kademede girişimlerde VERBİS kayıtları için belirlenen tarihlere ilişkin özet tablo aşağıda sunulmuş olup detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

VERİ SORUMLULARI

SON TARİH

Yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan veri sorumluları

30.06.2020

Yurtdışında yerleşik veri sorumluları

30.06.2020

Yıllık çalışan sayısı 50’den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan veri sorumluları

30.09.2020

Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumluları

31.12.2020