Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

U-ETDS SİSTEMİNE VERİ GÖNDERME UYGULAMASI İÇİN SÜRE UZATILDI

U-ETDS SİSTEMİNE VERİ GÖNDERME UYGULAMASI İÇİN SÜRE UZATILDI

Sayın  Üyemiz,

01.01.2020 tarihinde başlayan, U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama tarihi 30.06.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bilindiği üzere; 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere adlarına C2, C3, Kİ, K3, Ll, L2, Mİ, M2, Nl, N2, Pl, P2, Rl, R2, Tl ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenen firmaların KTY hükümleri gereğince U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama 01 Ocak 2020 tarihinde başlamıştı. 

Sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin talepleri doğrultusunda yaptığımız girişimlerde, firmalarımızın sisteme uyum sağlamak adına altyapı çalışmalarını yapabilmeleri için uygulamanın başlangıç süresinin ertelenmesi isteğimiz olumlu sonuçlandı ve süre 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Bilgilerinize sunarız