Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

TOBB VE TSE İŞ BİRLİĞİYLE "STANDARDİZASYON" İÇİN VERİ TABANI

TOBB VE TSE İŞ BİRLİĞİYLE "STANDARDİZASYON" İÇİN VERİ TABANI

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve  Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle standardizasyon konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda,  Türkiye'de yerleşik işletmeler bünyesinde standardizasyon konusunda yeterli insan kaynağı bulunmadığı tespit edilmiş ve bu kapsamda bir eğitim programı oluşturulmuştur.

Oluşturulan bu eğitim programı;

  • İngilizce lisanına hakim (ÜDS, KPDS, YDS sınavlarından en az 70 puan veya diğer yabancı dil sınavlarından (TOEFL, IELTS vb.) eşdeğerinde puan almış olan.),
  • Alnındaki standartlara vakıf,
  • Tercihen Ar-Ge, tasarım, kalite kontrol ve üretim konularında tecrübeli,
  • Mümkünse daha önce standardizasyon konusunda görev almış

üst düzey yöneticiler, mühendisler veya teknik personellere yönelik olarak hazırlanmıştır.

TOBB ve TSE tarafından bu kapsamda gerçekleştirilecek eğitimlere katılım sağlamak üzere insan kaynağını belirlemek amacıyla bir veri tabanı oluşturulmuş olup. yukarıdaki verilen kriterlere uyan değerli üyelerimiz temsilcilerinin http://std.tobb.org.tr  adresinde yer alan “Standardizasyon Veritabanı”na 27 Ocak 2020 Pazartesi gününe kadar kaydolmaları gerekmektedir.

Ön kayıtlar gerçekleştirildikten sonra, veri tabanında yer alan kişilere yönelik TOBB ve TSE iş birliğiyle ücretsiz olarak “Standardizasyon Eğitimi” verilip, Milli Teknik (Ayna) Komite toplantıları gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Gaziantep Ticaret Odası