Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

SERVİS ŞOFÖRLERİNE SÜRÜCÜ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DÜZENLEME

SERVİS ŞOFÖRLERİNE SÜRÜCÜ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DÜZENLEME

Sayın Üyemiz;

  

Okul Servis Araçları Yönetmeliği 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu Yönetmelik hükümleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Servis araçlarında yaşanmış olan menfur hadiselerin önüne geçmek ve niteliğinden emin olunan, gerekli psikolojik testlerden geçmiş, güvenilir kişilerin ilgili mesleği icra edebilmesini sağlamak amacıyla yönetmeliğin yürütmekten sorumlu Bakanlıkların ortak çalışmasıyla ilgili Yönetmelikte düzenleme yapılmıştır. Söz konusu düzenleme ile kişinin servis aracını kullanabilme yetkinliğini gösteren belgelere ek olarak mesleki anlamda sahip olunması gereken acil durumda yapılması gerekenler, iş sağlığı güvenliğine ilişkin bilgiler, aracın temizlik ve bakımı, yolcu memnuniyeti ve yolcunun güvenli taşınması için yapılması gereken işlemler gibi kazanımları da hem teorik hem de performansa dayalı sınavlar ile değerlendirerek düzenlenen 17UY0328¬3 Servis Aracı Şoförü (Seviye 3) ulusal yeterliliği MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olunması da zorunlu kılınmıştır.

 

Bu nedenle; İlimiz genelinde öğrenci servislerinde sürücü olarak faaliyet gösteren/gösterecek şahısların 01.01.2023 tarihine kadar yukarıda izahatı yapılan Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekmektedir. 01.01.2023 tarihinden sonra belediyeye yapılacak sürücü yetki belgesi müracaatlarında, ilgili Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan şoförlere sürücü yetki belgesi düzenlenmeyecektir.

 

Bilgilerinize ve gereğini rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için;

 

İletişim: GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (İncilipınar Mh. GTO hizmet binası 4.kat)

Tel: 0552 832 88 27

http://www.gtomym.com