Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi / E-Devlet Entegrasyonu

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi / E-Devlet Entegrasyonu

Sayın Üyemiz,

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden gelen yazıda Sanayi Sicil Bilgi Sisteminin ( SSBS ) e-devlet ile entegrasyonuna ilişkin çalışmalar tamamlanmış olup ve 29 Ağustos 2019 tarihi itibari ile sisteme girişin e-devlet üzerinden yapılması sağlanmıştır.

03.02.2020 itibarıyla yapılan incelemede sanayi siciline kayıtlı 2.532 işletmenin e-devlet entegrasyonu tamamlanmıştır.Ancak geriye kalan 1.250 işletmenin ise e-devlet entegrasyonunun henüz yapılmadığı tespit edilmiş olup söz konusu işletmelere ait işletme yetkilisi tarafından SSBS'ye e-devlet kullanıcısı üzerinden giriş yapılması ve "Belge No İle İşlemimi Getir" bölümünden sorumlu olduğu işletmeyi üzerine çekmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda özellikle 2019 dönemi Yıllık İşletme Cetveli girişlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi hususu da göz önünde bulundurularak e-devlet entegrasyonunu yaptırmayan işletmelerin entegrasyon sürecinin en kısa süre içerisinde tamamlanması gerekmektedir.