Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Oda Organ Seçimleri İle İlgili Vergi Mükellefiyeti Kontrolü Kapsamında Bilgilendirme Duyurusu

Oda Organ Seçimleri İle İlgili Vergi Mükellefiyeti Kontrolü Kapsamında Bilgilendirme Duyurusu

 

2018 yılı Nisan ayında yapılacak olan Oda Organ Seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi olarak seçilebilmek için 5174 sayılı TOBB Kanunu ve Odalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik gereği VERGİ MÜKELLEFİYETİ olma şartı arandığından, Üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

 

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulunun 262 nolu kararı ile Oda ve Borsa organ seçimlerinde oy kullanacak gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise Ticaret Sicili Müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının yazılı olması zorunludur.

 

Üyelerimizin, Vergi Mükellefiyetlerine ve TC Kimlik numaralarına ilişkin Oda kayıtları   28 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında  incelemeye açık olup, hatalı veya eksik Vergi Kayıtlarının düzeltilmesi için başvuruların; ek'inde bağlı oldukları Vergi Dairesinden alınmış belge ile birlikte firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçe ile Odamıza yapılması gerekmektedir.

 

Bu süre içinde, üyelerimiz tarafından yapılacak olan kontroller, Oda Sicil Servisine müracaat edilerek veya www.gto.org.tr adresinden "Vergi Kayıtları Kontrol" başlığından inceleme yapılmak suretiyle olabilecektir. Vergi Kayıtlarını ve TC Kimlik numaralarını düzelttirmeyen üyelerimiz; ODA KAYITLARININ DOĞRULUĞUNU kabul etmiş sayılacaklardır.

 

Üyelerimizin herhangi bir hak kaybına uğramaması için  eksik yada yanlış  olan vergi numaraları ve TC Kimlik Numaralarını düzelttirerek, Odamıza başvurmaları önemle duyurulur.

 

 

 

GAZİANTEP TİCARET ODASI