Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROGRAMINA İLK KAYIT TARİHİ UZATILDI

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROGRAMINA İLK KAYIT TARİHİ UZATILDI

Sayın Üyemiz,

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 05.01.2022 tarih ve 40627725 sayılı resmi yazısında; Mesleki Eğitim Merkezi Programı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ilk kayıt ile nakil ve geçiş tarihleri açıklanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin kayıt işlemleri başlıklı 22. maddesinin 9. Fıkrası kapsamında;  

Mesleki eğitim merkezi programına ilk defa kayıt olacakların aralık ayının son iş gününe kadar kayıt yaptırmaları halinde mevcut sınıflarında dönem kaybetmeden devam edebilecekleri belirtilmiş olup bu kapsamda yapılan değerlendirmeler neticesinde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere mesleki eğitim merkezi programına ilk defa kayıt olacak öğrenciler ile kalfalık belgesi olup en az ilköğretim mezunu veya ortaokul/imam hatip okulunu bitirmiş ve mesleki eğitim merkezi programının 12 nci sınıfına kayıt olmak isteyen öğrencilerin kayıt tarihleri 4 şubat 2022 (ikinci dönemin başlangıcı) tarihine kadar uzatılmıştır.