Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Olmaya Hazır Mısınız?

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Olmaya Hazır Mısınız?

KİMYASAL-08

 

Sayın Üyemiz,

GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (GTO MYM), "Kimyasal Değerlendirme Uzmanı" ve "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" alanlarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayı ve Türk Akreditasyon kurumunun yetkilendirmesi sonucunda Eğitim ve Belgelendirme kuruluşu olmuştur.

GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi, ‘'Kimyasal Değerlendirme Uzmanı‘' ve ‘'Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı'' alanlarında eğitim ve sınav yapma yetkisine sahip bölgenin ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur. "

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik (KKDİK) uyarınca, maddeyi kendi halinde veya karışım içinde yıllık bir ton ya da daha fazla miktarda imal eden veya ithal eden imalatçı ya da ithalatçı firmalar Bakanlığa kayıt ve bildirim yapmak zorundadır.

Firmalar, kayda tabi olan tüm maddeler için bu bildirimi yaparken bir kimyasal güvenlik değerlendirmesi yapmak ve bir kimyasal güvenlik raporu hazırlayarak T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirmek zorundadır.

 ‘'Kimyasal Değerlendirme Uzmanı" ve "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" eğitimlerinin amacı; İnsan sağlığı ve çevrenin yüksek düzeyde korunmasını sağlamak, maddelerin zararlarının değerlendirilmesine yönelik alternatif yöntemleri özendirmek, kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanmasına ilişkin idari ve teknik usul ve esasları düzenlemesini hedeflemektir.

GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi, ‘'Kimyasal Değerlendirme Uzmanı" ve ‘'Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı'' alanlarında 31 Ekim - 9 Kasım tarihlerinde 8 gün 64 saatlik zorunlu olan eğitimlere katılan adaylara eğitim sonrasında düzenlediği sınavlar ile; ‘'Kimyasal Değerlendirme Uzmanı ‘' ve ‘'Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı'' belgelerini vermektedir. Böylece; Gaziantep ve çevre illerde sektörde faaliyet gösteren çalışanların belge almak için, yalnız İstanbul ilinde faaliyet gösteren yetkili Kuruluşlara gitmelerine gerek kalmayacaktır.

Eğitime ve sınava katılabilmek için; Kimya, Biyoloji veya çevre bilimleri* ile ilgili Fen/Fen Edebiyat Fakültelerinin veya Mühendislik Fakültelerinin lisans bölümlerinden mezun olmak veya Kimya bilimi ile ilgili yüksek lisans, doktora yapmak veya Üniversitenin diğer lisans bölümlerinden mezun olup kimyasallara ilişkin üretimi laboratuvar, kalite kontrol veya kimyasalların yönetimi alanında en az 5 yıl çalışmış olması gerekmektedir.

Bu bağlamda Kimyasal Değerlendirme Uzmanı için kısıtlı kontenjan ile  eğitim ve sınavlarımız için başvurularınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

 

31 Ekim – 9 Kasım 2022

 

KAYIT OL BUTONU WEB SİTESİ

 

 

  EĞİTİM ÜCRETİ  SINAV ÜCRETİ
Kimyasal Değerlendirme Uzmanı 5.000,00 TL +KDV 1.500,00 TL + KDV
Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı 1.500,00 TL + KDV 500,00 TL + KDV

(GBF sınavına katılacak kişilerin aday başvuru formundaki niteliklere haiz olması gerekmektedir.)

 

Detaylı Bilgi İçin: 

Tel: 0342 220 30 30 (374-126)

e-mail: info@gtomym.com

web : www.gtomym.com

Adres: GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (İncili pınar Mah. GTO hizmet binası 4.kat)