Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Gürcistan Sınır Geçişleri -Koronavirüs Önlemleri Hakkında

Gürcistan Sınır Geçişleri -Koronavirüs Önlemleri Hakkında

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıda, Batum Ticaret Ataşeliğimizden alınan bir yazıya atıfla, Gürcistan'daki ilk koronavirüs vakasının 26 Şubat 2020 tarihinde, İran'dan Azerbaycan yoluyla Gürcistan'a geçen bir Gürcü vatandaşında tespit edildiği ve alınan önlemlerin artırılarak havayolunda Iran için getirilen kısıtlamanın karayolunu da kapsayacak şekilde genişletildiği aktarılmaktadır.

Bu kapsamda, söz konusu tarih itibarıyla, TIR şoförlerinden Gürcistan'a giriş esnasında pasaport ibrazı uygulamasına geçildiği ve son 21 gün içerisinde Çin, İran, Güney Kore ve İtalya'ya seyahate dair pasaportlarında vize/kaşe bulunan TIR şoförlerinin Gürcistan'a girişine (Gürcistan vatandaşları hariç) izin verilmediği belirtilmektedir.


Batum Ticaret Ataşeliğimizce, adı geçen ülkelere tedbir uygulanan süreler kapsamında girişleri bulunan, Orta Asya ve özellikle Türk Cumhuriyetleri sevkiyatları sonrası ülkemize dönüş yolunda bulunan nakliyecilerimiz için de ilave önlemler alınması gerektiği mütalaa edilmektedir. Öte yandan, Gürcü makamlarınca adı geçen ülkelere seyahatlerin tespitine yönelik pasaport kontrolü uygulamasının başlatılması nedeniyle, ülkemizden Gürcistan'a seyahat edecek vatandaşlarımızdan pasaport talep edilebileceği değerlendirilmektedir.


Bilgilerinize sunarız.