Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Gaziantep Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Hizmete Başlamıştır

Gaziantep Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Hizmete Başlamıştır

Sayın Üyemiz,

Üyelerimizin yaptığı sözleşmelerden kaynaklı çıkabilecek Hukuki Problemlerin, hızlı, etkin, az maliyetli ve  gizlilik esaslarına dayalı olarak çözümlenmesi ve mahkemelerin iş yükünü azaltmak amacıyla, Oda Meclisimizin 31.07.2019 tarih ve 39-16 sayılı oluruyla, Odamızda Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi açılmıştır.

Tüccar ve sanayicilerin birbirleriyle olan ticari ve sınai alanda çıkacak ihtilaflarının süratle halli için ‘GTO TAHKİM ESASLARI’ hazırlanıp yürürlüğe konmuştur.

Tahkim, kanunların menetmediği konularda taraflar arasında doğmuş veya doğacak anlaşmazlıkların “Tahkim Sözleşmesi” veya “Tahkim Şartı” denilen bir sözleşme hükmü uyarınca devlet yargısına başvurmadan taraflarca ve/veya yetkili şahıs ve mercilerce tayin edilmiş bulunan gerçek kişiler (hakemler) tarafından, hakem davası sonucunda verilen bir hakem kararı ile çözümlenmesidir.

Ticaret ve sanayi erbabının, ticari veya sınai ihtilaflarının, tahkim yoluyla çözümünü istedikleri takdirde, akdedecekleri sözleşmelere, “BU SÖZLEŞMEDEN VEYA BU SÖZLEŞME İLE İLGİLİ OLARAK DOĞACAK İHTİLAFLAR, GTO TAHKİM ESASLARI HÜKÜMLERİ UYARINCA TAHKİM YOLUYLA HALLEDİLİR” şartının (TAHKİM ŞARTI) konulması veya bu konuda hakemlik sözleşmesi yapılması, hakem seçimi ve sayısıyla ilgili bilgilerin de belirtilmesi ve anlaşmazlık vukuunda,  Gaziantep Ticaret Odası’na  başvurması yeterli olacaktır.

GTO tarafından hakemler seçilir veya onaylanırken, ihtilaf konusu ve hakemlerin taraflar ile ilişkisiz ve bağımsız olmaları dikkate alacaktır. Hakem mahkemesi, uygun vasıtalara başvurarak en kısa zamanda davayı yürütmek, tarafları ve gerektiğinde tanık dinlemek, bilirkişi tayin etmek ve ihtilafı en çok bir yıl içinde sonuçlandırmakla görevli ve yetkilidir.

Tahkim ve Arabuluculuk Merkezimizin hizmetlerinden yararlanmak ve bilgi edinmek isteyen üyelerimiz,

Başvuru için:

Telefon: 0 342 220 30 30 

Dahili: 180