Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

GASTRONOMİ SEKTÖRÜNDE BELGE ZORUNLULUĞU

GASTRONOMİ SEKTÖRÜNDE BELGE ZORUNLULUĞU

Sayın Üyemiz,

Odamız bünyesinde faaliyet gösteren GUTMEB Gaziantep Uluslararası Turizm, Konaklama ve Mutfak Sanatları Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. nitelikli ve belgeli iş gücü istihdamının artması daha kaliteli ürün ve hizmet sunumunu yaygınlaştırarak yaşam standartlarının yükselmesini sağlamak için; 12UY0099-2 Genel Alan Görevlisi (Seviye:2 (Rev. No:02), 13UY0180-3 Kebapçı (Seviye:3 (Rev. No:01), 13UY0183-4 Pastacı (Seviye:4 (Rev. No:00), 13UY0179-3 Pideci (Seviye:3 (Rev. No:00)  alanlarında personel belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmelik’te 16 Mart 2023 tarihinde yapılan değişiklikle; gastronomi tesislerinin sağlaması gereken nitelikler arasına MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olma şartı da eklenmiştir.

Bu kapsamda yapılan düzenleme ile tesis sahipleri, odamız bünyesinde faaliyet gösteren GUTMEB Gaziantep Uluslararası Turizm, Konaklama ve Mutfak Sanatları Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. tarafından düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi ile gastronomi tesisi açılabilecektir. Ayrıca gerçekleştirilen değişiklikle bu tesislerde istihdam edilen mutfak şefi için de gastronomi alanında Mesleki Yeterlilik Belgesinin bulunması şartı getirilmiştir.

Bu çerçevede, yukarıda bahsi geçen alanlarda sınavlara girerek Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen odamıza kayıtlı firma sahipleri ve firma çalışanlarının odamız yetkilileri ile iletişime geçmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

İrtibat: GUTMEB A.Ş. (İncilipınar Mh. GTO Hizmet Binası 4.kat)

Telefon: 0 850 205 23 77

Web: http://gutmeb.com.tr/