Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

EMLAK DANIŞMANLARI MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGELİ OLACAK

EMLAK DANIŞMANLARI MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGELİ OLACAK

Sayın Üyemiz,

Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması, ayrıca yine ilgili yönetmeliğin 10. Maddesinn 1. Fıkrası uyarınca İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine sahip olmaları zorunlu hale getirilmiştir. Bundan böyle Emlak sektöründe Yetki belgesi olmayan işletmeler, noterlerden satış işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.

Odamız bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Merkezimiz Emlak Danışmanı (seviye-4) ve Sorumlu Emlak Danışmanı (seviye-5) alanlarında MYK Mesleki Yeterlik Belgesi vermek üzere yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşudur.

Emlak sektöründe Yetki belgesi almak için sınavlara girerek mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen firma yetkilileri ve/veya çalışanların başvurularını yapmaları ve detaylı bilgi için Odamız Yetkilileri ile iletişime geçmelerini rica ederiz. 

Saygılarımızla,

 

İrtibat         : GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (İncilipınar Mh. GTO hizmet binası 4.kat)

Telefon      : 0 342 220 30 30 /126-125-123

E-mail        : info@gtomym.com

Web sitesi : http://www.gtomym.com

Söz Konusu Yönetmeliğe Ulaşmak İçin Tıklayınız