Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

DANİMARKA'DA DOLANDIRICILIK FAALİYETLERİ

DANİMARKA'DA DOLANDIRICILIK FAALİYETLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gelen yazıda;

Kopenhag Ticaret Müşavirliğimizden alınan yazıya atıfla, Danimarka'da bir süredir, ithalatçı firmaları dolandırmaya yönelik faaliyetlerde artış gözlendiği, Danimarka'dan ihracat yaptığını belirterek firmalarımızla temasa geçen bazı şahıslar hakkında şüphe duyulduğu; Müşavirliğimize danışan Türk ithalatçı firma sayısının da arttığı ve şüphelerin tamamına yakınının haklı olduğunun tespit edildiği, gerçek firmalar adına web sitesi kuran ve bu web sitelerinde çeşitli ürünlerin satıldığı izlenimini veren dolandırıcıların, başta Polonya olmak üzere farklı ülkelerdeki banka hesaplarına para gönderilmesini talep ettiği ve sonrasında web sitelerini kapatarak ortadan kaybolduğu ifade edilmektedir.

Söz konusu yazının ekinde ve bir örneği birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki uluslararası iş imkanları / diğer duyurular bölümünde yer alan dokümanda bu şekilde hareket eden şahısalara ait web sayfalarının genel özellikleri, bazı örnek sayfa bağlantıları ekran görüntüleri yer almaktadır. 

Bu çerçevede, yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesini teminen, özellikle Danimarka'dan ilk kez ithalat yapacak firmalarımızın bu durumdan haberdar edilmelerinin ve yeni kuruluacak ticari ilişkilerde benzeer şüpheli durumların ortaya çıkması halinde Kophenhag Ticaret Müşavirliğimize danışmaları yönünde uyarılmalarınının önem arz ettiği vurgulanmaktadır.

Saygılarımla,

Hasan Baran Uçaner

     Genel Sekreter