Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

ÇEVRE YÖNETİMİ HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI HK.

ÇEVRE YÖNETİMİ HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI HK.

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazıda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yazısına atfen; 15/6/2022 tarihli ve 31867 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Çevre Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da yer alan 4 üncü maddeye göre "Çevre yönetim birimi/Çevre görevlisi" tanımının "Çevre yönetimi hizmeti" şeklinde değiştirildiği ve bu değişiklik ile "çevre görevlisi" ibaresinin yürürlükten kaldırılarak yapılan yeni tanım ile çevre yönetimi hizmeti ve bu hizmeti verecekler olarak tanımlandığı ifade edilmektedir.

Bu kapsamda; gerek Kanunda yapılan değişikliğin yönetmeliğe uygulanması, gerekse mevcut uygulamada yaşanan sıkıntıların giderilerek, eksikliklerin tamamlanması ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "Çevre Yönetimi Hizmetleri Hakkında Yönetmelik Taslağı" hazırlanmıştır.

Taslak Yönetmelik ekte sunulmakta olup, taslağa ilişkin görüşlerin ekte iletilen "Görüş Bildirme Formu"na uygun şekilde işlenerek 5 Temmuz 2022 tarihi mesai bitimine kadar  aykutelis@gto.org.tr mail adresine iletilmesini rica ederiz.

 

Saygılarımızla.