Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

ÇEVRE BAKANLIĞI ATIK BEYAN FORMU BİLDİRİMİ HAKKINDA

ÇEVRE BAKANLIĞI ATIK BEYAN FORMU BİLDİRİMİ HAKKINDA

02.04.2015 tarih ve 29314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Yönetmeliğinin 9.uncu maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde; atık üreticileri, “Atık Beyan Formunu bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde her yıl Ocak ayı itibarıyla başlamak üzere en geç Mart ayı sonuna kadar Bakanlıkça hazırlanan çevrimiçi uygulamaları kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür” hükmü yer almaktadır.


17.06.2011 tarihli 27967 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’nin 8.nci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde; tehlikesiz atık üreticisi “Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür” hükmü yer almaktadır.


Tehlikeli ve tehlikesiz atık üreticileri 2017 yılına ait tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını daha önce Müdürlüğümüzden temin ettikleri kullanıcı adı ve parolayı kullanarak http://online.cevre.gov.tr (Çevre Bilgi Sistemi) adresinden yapacaklardır. Kullanıcı adı ve parolası bulunmayan firmaların kullanıcı adı/parola talebi için http://online.cevre.gov.tr adresinden sisteme firmalarını kayıt ederek başvuru formunun çıktısını (tesis yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak) Müdürlüğümüze sunmaları gerekmektedir.


Bu doğrultuda firmaların 2017 yılına ait tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını internet üzerinden 31.03.2018 tarihine kadar yapmaları ve yapılan bildirimin çıktısının alınarak saklanması gerekmektedir.Aksi takdirde 2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca idari para cezası uygulanacaktır. Bu sebeple sanayi tesislerinin tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını yukarıda belirtilen linkten online olarak yapmaları gerekmektedir.  Bilgilerinize sunulur, Saygılarımızla.