Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

ASELSAN MİLLİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

ASELSAN MİLLİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Sayın Üyemiz,

Aselsan Sanayileşme ve Tedarik Direktörlüğü’nden Odamıza ulaşan yazıda; 

Aselsan’ın, güçlü ve kendi kendine yeten bir savunma sanayiine sahip olmak ve ürettiği ürünlerdeki yerlilik oranlarını artırmak amacı ile millileştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ettiği ifade edilmektedir.

Anılan çalışmalar kapsamında, yurtdışından temin edilen tüm ürünlerin gözden geçirilerek; teknolojinin kritikliği, ihraç kısıtları, maliyet etkisi ve temin süresi gibi kriterler göz önüne alınarak öncelikli olarak milli ve yerli olarak temin edilmesi gereken ürünler için ayrı ayrı broşürlerin hazırlandığı belirtilmektedir.

Söz konusu ürün listesi ve broşürlere “www.gucumuzbir.com” adresinden “millîleştirme - çalışmaları” bağlantısı ile ulaşılabildiği ifade edilmektedir.

51’i yeni olmak üzere 140 broşür karşılığı yaklaşık 450 üründen oluşan söz konusu listenin, yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli güncellendiği belirtilmektedir.

Bugüne kadar 25 milyon USD karşılığı 30’a yakın ürünün millileştirme çalışmasının tamamlanmış olduğu ifade edilmekte olup millileşen malzemelerin dokümanlarında “MİLLİLEŞTİRİLMİŞTİR” ibaresinin bulunduğu belirtilmektedir.

Bilginize sunarız.