Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Basın Bültenleri

Yıldırım, Uluslararası "Türkistan: Yatırım, Turizm ve Ekonomi Forumu"na Katıldı

Tuncay Yıldırım, Kazakistan’ın Türkistan şehrinde düzenlenen Uluslararası Türkistan: Yatırım, Turizm ve Ekonomi Forumu’nda TOBB’u temsilen konuştu.

Yıldırım, Uluslararası "Türkistan: Yatırım, Turizm ve Ekonomi Forumu"na Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Kazakistan’ın Türkistan şehrinde düzenlenen Uluslararası "Türkistan: Yatırım, Turizm ve Ekonomi Forumu"nda TOBB’u temsilen konuştu.

Kazakistan Cumhuriyeti Ulusal Girişimciler Odası (ATAMEKEN) ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından düzenlenen ve Kazakistan Cumhuriyeti Bakanlarının katıldığı toplantıda konuşan Tuncay Yıldırım, devlet liderleri, dünya çapında uzmanlar ve iş insanlarını bir araya getiren Forum için emeği geçenlere teşekkür ederek “Kutsal topraklarımızda Hoca Ahmet Yesevi'nin memleketinde olmaktan büyük memnuniyet duyuyor; diyalog, hoşgörü ve fırsatların ülkesi olan Kazakistan'ın pozisyonunu güçlü bir şekilde destekliyoruz.” dedi.

Yıldırım: Kazakistan’la ticaret hacmimiz 160 kat arttı

1992 yılında 30 milyon dolarla başlayan Türkiye-Kazakistan ticari hacminin 160 kat artarak 5 milyar dolara ulaştığını vurgulayan Başkan Yıldırım, “Ülkemiz, Kazakistan'ın ticaret ve doğrudan yabancı yatırımında ilk 5 ülkesinden biridir. Covid-19 pandemisi sırasında Türkiye, 3 milyar dolardan fazla doğrudan yatırım ile öncü konumda bulunmaktadır. Ayrıca üç binden fazla Türk şirketi burada kayıtlıdır. Bu oldukça önemli bir rakam… İnşaat firmalarımız Kazakistan’da 30 milyar dolar değerinde 500’den fazla projeyi tamamlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım: İş birliğimizi artırmak için Türk Ticaret ve Sanayi Odasını kurduk

TOBB olarak Türk dünyasını her zaman desteklediklerini ve Türk özel sektörünün başarılı deneyimlerini Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası (ATAMEKEN)'e aktardıklarını ifade eden Yıldırım, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“ATAMEKEN ile birlikte, Kazak kardeşlerimizle birçok eğitim ve deneyim paylaşım programı düzenledik ve bugün Kazakistan Odalar sisteminin Bölge'nin en başarılı Oda sistemi haline geldiğine inanıyoruz. Ekonomik ve ticari ilişkilerimizi artırmak için Türk Kazak Ticaret ve Sanayi Odası Forumu'nu ortaklaşa hayata geçirdik. Çok yönlü iş birliğimiz devam ederken 2017'de Astana'da Türk Ticaret ve Sanayi Odasının kurulmasını öngören mutabakat zaptı imzaladık ve 7 Nisan 2023'te de İstanbul'da ilk Genel Kurulunu düzenledik. Belirtmek isterim ki Kazakistan bizim öncelikli hedefimizdir. Türk özel sektörü her zaman Kazakistan’ın yanında olacak ve destekleyecektir.”