Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Basın Bültenleri

GAGA STORE AÇILDI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında proje faydalanıcısı kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler tarafından üretilen ürünlerin satılacağı GAGA Store’un açılışını gerçekleştirdi.

GAGA STORE AÇILDI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında proje faydalanıcısı kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler tarafından üretilen ürünlerin satılacağı GAGA Store’un açılışını gerçekleştirdi.

GTO ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde gerçekleştirilen çalışmalarla pek çok kadının hayatına dokunulan “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi”nin son çıktısı GAGA Store oldu…

Yıldırım: Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük

Gaziantep Gastronomi Akademisi (GAGA) ve Uygulama Restoranı BULLA’da gerçekleştirilen açılışta konuşan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, 2022 yılında başladıkları proje ile güzel işlere imza atmanın ve birçok kadının hayatına dokunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük… Biz de bu projemizde başarı hikâyelerini çoğaltmak, sürdürmek, kadınlarımızın potansiyellerini maksimuma çıkarmayı hedefledik. Kadın girişimci adaylarına, kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine kapasite ve iş geliştirme eğitimleri, ürün geliştirme, marka ve pazarlama danışmanlıkları ile özel mentorlük hizmetleri verdik. 200’e yakın kadın ve 5 kadın kooperatifi proje hizmetlerinden faydalandı. 42 kadının aldığı ürün geliştirme danışmanlığı sonucunda, 15 yeni ve katma değerli ürün üretildi. Bunların 7’sine patent alındı… Bu ürünler, Gaziantep ve çevresinde üretilen malzemelerden elde edilmiş, katma değerli üretime odaklanan bir yaklaşımın sonucunda ortaya çıktı.” dedi.

Yıldırım: Kadınlarımız için GAGA Store devrede

Proje ile 13. Dünya Odalar Yarışmasında Cinsiyet Eşitliği kategorisinde dünya birinciliği de elde ettiklerini vurgulayan Yıldırım, aldıkları ödül ile harcanan emeklerin, gösterilen çabaların karşılıksız kalmadığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Biz proje faaliyetleri ile kadın kooperatiflerini destekledik ama kooperatiflerin karşılaştığı en büyük zorluğun da ürünlerini pazarlamak ve kalıcı satış kanalları bulmak olduğunu gördük. İşte tam bu noktada, kadınlarımız ve ürettikleri ürünler için GAGA Store devreye girdi. GAGA Store, Gaziantep Gastronomi Akademisinde hayata geçirilen bir mağaza olarak kooperatiflerin ürünlerini satarak gelir elde etmelerine olanak tanıyacak. İnanıyorum ki burası kadın kooperatifleri ve ürünlerinin önemi konusunda farkındalık yaratacak. GAGA Store'un amacı sadece bir alışveriş noktası olmak değil… Aynı zamanda kadın girişimcileri destekleyen bir sosyal girişim platformu olmaktır.”

2024 yılında GAGA Store’u e-ticaret ile buluşturmayı hedeflediklerini de ekleyen Yıldırım, kadın girişimcilerin ürünlerini e-ticaret kanallarıyla da satma imkânı bulacaklarını belirtti.

Şahin: Bu projeyi çok kıymetli buluyorum

GAGA Store açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehrin başarısının ardında birlik ve beraberlik olduğunu ifade ederek “Bizim başarımızın ardında Gaziantep Ticaret Odası var… Birlik ve beraberlik içerisinde çalışan, üreten, projeleri hayata geçiren paydaşlarımız var… GTO gibi kurumlarımız böyle özel projelere imza attıkça biz şehir olarak daha iyiye ulaşıyor, seviye atlıyoruz. Kadınlara yönelik bu projeyi çok kıymetli buluyorum. Kadınlarımızı destekleyen, onları çalışma hayatına entegre eden ve el emeği ürünleri için marka değeri yaratmaya çalışan bu proje için GTO’ya ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.