Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

başkan

MEHMET TUNCAY YILDIRIM

1976 yılında Gaziantep’te doğan Mehmet Tuncay Yıldırım, ilk orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te tamamladı. 1994 yılında başladığı Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden 1998 yılında akademik başarısı nedeniyle onur öğrencisi olarak mezun oldu.

1999 yılında Lüleburgaz'da kısa dönem askerliğini tamamladıktan sonra 2000 yılında İngiltere  Bournemouth'a  giderek 1 yıl İngilizce dil eğitimi aldı.

İngiltere’den döndükten sonra bir müddet özel sektörde çalışan Yıldırım, 2004 yılında mekanik tesisat alanında faaliyet gösteren T.T. Mühendislik Doğalgaz Isıtma Soğutma Havalandırma Sistemleri Makina Tekstil Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'ni kurdu. Daha sonra MTY Enerji İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile inşaat sektöründe de faaliyet göstermeye başladı.

2009 yılından bu yana 36 bini aşkın üyesi ile Gaziantep ticari hayatının en büyük çatı kuruluşu olan Gaziantep Ticaret Odası’nın  30 Nolu Tesisat Ve Hafriyat Hizmetleri Meslek Grubundan Meclis Üyesi olarak seçildi.

2018 yılı Gaziantep Ticaret Odası Organ Üyeliği Seçimlerinde Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 1 Ekim 2022 tarihinde yapılan Gaziantep Ticaret Odası Organ Seçimlerinde bir kez daha Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yıldırım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı süresince GTO, tarihinin en önemli başarılarını elde ederek hayata geçirdiği projelerle Dünya Odalar Federasyonu Yarışmasında iki kez dünya birinciliği elde etmiş, "EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi" alan Türkiye'nin ilk ve tek ticaret odası olmayı başarmıştır. Yine Yıldırım döneminde GTO, TOBB Akreditasyon Sisteminde ticaret odaları arasında en yüksek puan alan 2. Oda olarak A SINIFI ODA olmaya hak kazanmıştır.

Oldukça aktif ve üretken bir kişiliğe sahip olan Mehmet Tuncay Yıldırım yerel ve ulusal platformda birçok unvana sahiptir:

  • Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği (2021)
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı (2018 – 2023)
  • Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyesi (2015 - …)
  • İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi (2018 - …)
  • Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkan Yardımcısı (2022-…)
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi (2023-…)

 İyi derecede İngilizce bilen Yıldırım, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.