English
العربية
Online
Hizmetler

Üyelerin Dikkatine

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!

SİZLERE ZAMANINDA VE RANDEVULU OLARAK DAHA İYİ VE  PROGRAMLANABİLİR BİR HİZMET SUNMAK AMACI İLE 21.05.2018 TARİHİ İTİBARİ İLE YENİ KURULUŞ VE TESCİL İŞLEMLERİNDE SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLMİŞ OLUP, İŞLEM YAPTIRMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARIN DİKKATİLİCE OKUNMASI VE KURALLARA UYULMASI ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

 

1-) YENİ KURULUŞ İŞLEMLERİNDE;

*-) MERSİS KONTROLLERİ ÖĞLEDEN SONRA 13.30 – 16.00 ARASINDA GERÇEKLEŞTİRLECEKTİR.
*-) LİMİTED ŞİRKET – ANONİM ŞİRKET VE KOOPERATİF YENİ KURULUŞ EVRAKLARI KABUL VE HUZURDA İMZA İŞLEMLERİ İÇİN ÖNCEDEN KURULUŞ BİRİMİNDEN RANDEVU ALINARAK ÖĞLEDEN ÖNCE YAPILACAKTIR. ALINAN BAŞVURULARIN TESCİLİ ÖĞLEDEN SONRA YAPILACAK OLUP TESLİM SAATLERİ 15.30 – 16.00 SAATLERİNDE OLACAKTIR.
*-) ŞUBE VE ŞAHIŞ KURULUŞ İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURULAR, ÖĞLEDEN ÖNCE ALINACAK OLUP; BAŞVURULAR SIRAMATİKTEN ŞUBE ŞAHIS KURULUŞ İŞLEM MENÜSÜNDEN YAPILACAKTIR. ÖĞLEDEN SONRA ŞAHIS VE ŞUBE İÇİN YENİ BAŞVURU ALINMAYACAKTIR. 

 

 2-) DEĞİŞİKLİK İŞLEMLERİNDE; (28.05.2018 TARİHİ İTİBARİ İLE)

*-)DEĞİŞİKLİK İŞLEM BAŞVURULARI SABAH SAAT 08.45 – 11.45 ARASINDA TÜM EVRAKLARI İLE BİRLİKTE HAZIR OLARAK TESLİM EDİLECEKTİR. SADECE KARAR KONTROLLERİ YAPILMAYACAKTIR.
*-)LİMİTED ŞİRKETLER – ANONİM ŞİRKETLER – BİRLEŞME, BÖLÜNME, TÜR DEĞİŞİKLİĞİ AYRI AYRI SIRAMATİK NUMARALARI İLE ÇAĞRILACAKTIR.
*-) İSTENİLEN EVRAKLARIN TAMAMI İBRAZ EDİLECEK, SERİ BİR ŞEKİLDE YAPILAN EVRAK KONTROLLERİ SONUCUNDA EKSİK EVRAK OLMADIĞI TAKDİRDE, ÖĞLEDEN SONRA RANDEVU VERİLEN BİR SAATTE TESCİL İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. (ÖĞLEDEN ÖNCE ALINAN TESCİL BAŞVURULARI, ÖĞLEDEN SONRA YAPILACAĞINDAN, ÖĞLEDEN SONRA YENİ TESCİL BAŞVURUSU BAŞVURU ALINMAYACAKTIR.)

 

 3-) DİĞER İŞLEMLER; 

*-) MERSİS İPTAL VE TEKNİK SORUNLAR İLE İLGİLİ TELEFON İLE HİZMET VERİLMEYECEK OLUP, SORUNLARIN MAİL, ORTAMINDA SABAH 09.00 -10.00 VE ÖĞLEDEN SONRA 16.00 – 17.00 ARASINDA YANITLANACAKTIR.

*-) MEVZUAT İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARİSE, SORULARINIZ MAİL OLARAK YANITLANACAKTIR.

*-) TARAFIMIZDAN İSTENEN BELGE TÜRÜNDEKİ YAZIŞMALAR İŞLEM YOĞUNLUĞUNA GÖRE EN GEÇ 1 İŞLEM GÜNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

*-) MERKEZ NAKLİ VE ŞUBE KURULUŞ BELGELERİ (111. VE 120. MADDE) İÇİN BAŞVURULAR ÖĞLEDEN ÖNCE ALINACAK OLUP, ÖĞLEDEN SONRA TESLİM EDİLECEKTİR.

  

TİCARET SİCİL TESCİL İŞLEMLERİ

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda İdari Para Cezası Uygulanacak Ve Kabahat Olarak Tanımlanan Fiiller TEBLİĞLER ---- ÖNEMLİ DUYURU .....!!!!!!! ÜYELERİN DİKKATİNE....!!!! MÜDÜRLÜĞÜMÜZE YAPILAN TESCİL BAŞVURULARINDAKİ İADE NEDENLERİNİN ASGARİ DÜZEYE İNDİRİLMESİ İÇİN BAZI HATIRLATMALAR MERSİS
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim