English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


Sektör Temsilcileri "Gastronomi" Sektörü İstişare Toplantısı"nda buluştu


GASTRONOMİDE ATILACAK ADIMLAR GTO'DA ELE ALINDI .

 

GTO'da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başkanlığında gerçekleştirilen, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ile sektör temsilcilerinin katıldığı "Gastronomi Sektörü İstişare Toplantısı"nda dünyanın 8. önemli mutfağına sahip olan Gaziantep'in gastronomideki imajını daha da yükseltmek için çeşitli alanlarda işletmelere ve çalışanlara eğitimler verilmesi kararlaştırıldı.  Ayrıca sektörde Gaziantep'in imajını zedeleyen işletmelerin sıkı bir şekilde denetlenmesine karar verildi.

 

GAZİANTEP'İN İMAJI İŞBİRLİĞİ İLE DAHA DA İLERİYE TAŞINMALI

 

"Gastronomi Sektörü İstişare Toplantısı"na katılan sektör temsilcileri, karşılaştıkları çeşitli sorunlar ve çözüm önerilerine değinerek aynı zamanda ürün/hizmet kalitesi ve fiyat dengesinin de önemli olduğunu vurguladılar.

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. Odanın organizasyonuyla gerçekleştirilen toplantıda "Gastronomi" sektöründeki sorunlar ve kentin imajına katkı yapacak öneriler Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başkanlık ettiği toplantıda ele alındı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başkanlık ettiği toplantıda Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Meclis Başkan Yardımcısı İbrahim Aksu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi M. Sami Akay, Lokantacılar Kebapçılar, Pastacılar, Tatlıcılar ve Baklavacılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı da hazır bulundu. GTO Unlu Mamuller-Baklava-Un-Bulgur-Bakliyat, Kafe-Restoran-Catering Hizmetleri, Ulaşım, Yolcu ve Öğrenci Taşımacılığı-Seyahat Acenteleri ve Turizm-Otel-Güvenlik-Organizasyon ve Danışmanlık Faaliyetleri meslek komiteleri meclis ve komite üyelerinin yanı sıra bu gruplarda yer alan üyelerin de iştirak ettiği toplantıda sektörün genel durumu, güncel sorunları ve farkındalık yaratabilecek konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

            Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'in çevresindeki tüm olumsuzluklara rağmen kente gelen ziyaretçi sayısının sevindirici olduğunu, Gaziantep'in dünyanın 8. mutfağı olduğunu, sahip olunan bu mirasın iyi değerlendirilmesinin Kente olumlu katkılar sağlayacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

GTO BAŞKANI HIDIROĞLU " HEPİMİZ GAZİANTEP SEVDALISIYIZ"

 

           Toplantıya katılımlardan dolayı tüm üyelere teşekkür eden Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gastronomi kenti Gaziantep'in UNESCO'dan aldığı Gastronomi kenti unvanının kolay alınmadığını, bunun sürdürülebilirliğinin önemli olduğunu belirterek sosyal ve kültürel etkinliklerin artırılmasının Gaziantep'e olan ilgiyi artıracağını söyledi. GTO Başkanı Hıdıroğlu aynı zamanda Gaziantep'e uçak seferlerinin arttırılması, yeni havaalanı, dijital pazarlama-tanıtım,  gibi konulara da değinerek bu konularda birlikte hareket etmenin önemine değindi.

 

            Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başkanlığında yapılan Gastronomi sektör toplantısına katılan sektör temsilcileri ise, Gastronomi turizmi için Gaziantep'e gelen ziyaretçilerin memnun ayrıldığını, kent imajının çok önemli olduğunu , sanayi, tarih, kültür ve gastronomi ile Gaziantep'in ülkenin en önemli bir turistik merkezi olduğunu dile getirdiler.

 

Toplantı sonunda yapılan değerlendirmede, sektör temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu oluşturulurken, işletmelerin temsilcilerine ve çalışanlarına Gaziantep'in gastronomideki imajını daha yükseltmek için hijyen başta olmak üzere bu sektörde çalışanlara yönelik servis ve sunum, müşteri memnuniyetinin arttırılması ve etkili iletişim gibi çeşitli alanlarda eğitim verilmesi kararlaştırıldı.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 02 Şubat 2018 Cuma
Görüntülenme Sayısı : 1746
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim