Oda Organ Seçimleri İle İlgili Vergi Mükellefiyeti Kontrolü Kapsamında Bilgilendirme Duyurusu  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

DUYURU


Oda Organ Seçimleri İle İlgili Vergi Mükellefiyeti Kontrolü Kapsamında Bilgilendirme Duyurusu


 

2018 yılı Nisan ayında yapılacak olan Oda Organ Seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi olarak seçilebilmek için 5174 sayılı TOBB Kanunu ve Odalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik gereği VERGİ MÜKELLEFİYETİ olma şartı arandığından, Üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

 

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulunun 262 nolu kararı ile Oda ve Borsa organ seçimlerinde oy kullanacak gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise Ticaret Sicili Müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının yazılı olması zorunludur.

 

Üyelerimizin, Vergi Mükellefiyetlerine ve TC Kimlik numaralarına ilişkin Oda kayıtları   28 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında  incelemeye açık olup, hatalı veya eksik Vergi Kayıtlarının düzeltilmesi için başvuruların; ek'inde bağlı oldukları Vergi Dairesinden alınmış belge ile birlikte firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçe ile Odamıza yapılması gerekmektedir.

 

Bu süre içinde, üyelerimiz tarafından yapılacak olan kontroller, Oda Sicil Servisine müracaat edilerek veya www.gto.org.tr adresinden "Vergi Kayıtları Kontrol" başlığından inceleme yapılmak suretiyle olabilecektir. Vergi Kayıtlarını ve TC Kimlik numaralarını düzelttirmeyen üyelerimiz; ODA KAYITLARININ DOĞRULUĞUNU kabul etmiş sayılacaklardır.

 

Üyelerimizin herhangi bir hak kaybına uğramaması için  eksik yada yanlış  olan vergi numaraları ve TC Kimlik Numaralarını düzelttirerek, Odamıza başvurmaları önemle duyurulur.

 

 

 

GAZİANTEP TİCARET ODASIARAMA

DÖKÜMANTASYON


    DUYURU .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 19 Şubat 2018 Pazartesi
Görüntülenme Sayısı : 718
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim