English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİN SORUNLARI GTO’DA TARTIŞILDI


Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından üye firmaların faaliyet gösterdikleri alanlarda yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen sektörel toplantılar devam ediyor.

Toplantılar çerçevesinde; Gaziantep Ticaret Odası (GTO 13 no'lu "Ulaşım, Yolcu ve Öğrenci Taşımacılığı, Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi", okul servislerinin yaşadıkları problemler konusunda bir sektör toplantısı düzenledi. 

Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu'nun başkanlık ettiği toplantıya, Odaya kayıtlı bulunan ve servis taşımacılığı sektöründe yer alan firmaların temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, öğrenci servis taşımacılığının zor ve sorumluluğu yüksek bir sektör olduğunu ve çeşitli sorunları bulunduğunu, sorunları çözmek için ilgili kurumlar nezdinde sürekli girişimlerde bulunduklarını belirtti.

GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, " Son günlerde okul servisleri kamuoyunun gündemine sıklıkla geliyor. Okulların açılmasına az bir süre kala bazı tatsız olayların yaşanıyor olması dikkatleri servislere çekmiş durumda. Çocuklarımızı, çalışanlarımızı emanet ettiğimiz servislerde hepimizin ilk önceliği elbette güvenlik. Çocuklarımızı gözümüz arkada kalmadan, gönül rahatlığı ile servis şoförlerine emanet edebilmeliyiz. Gündeme yansıyan tatsız olayları yaşamamak için de denetim mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işlemesi gerekiyor. Servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım, iletişim becerileri, ilgili mevzuat vb gibi konularda eğitimlerle desteklenmesi de çok önemli.

Oda olarak yaklaşık 100'e yakın sektör temsilcilerimizin de önerileri ile üyelerimizin gerek Milli Eğitim Müdürlüğü, okullar, gerekse de Belediyemiz ile ilişkilerinde aracı ve bazı alanlarda sorumlu kurum olması için gerekli başvuruları yapmış bulunuyoruz. " şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan firmaların temsilcileri, servis sayısının yetersizliği ve arttırılması, öğrenci servis taşımacılığında okul aile birlikleri ve idareleri ile işbirliği, kurumlar nezdinde yaşanan sıkıntılar, fiyat tarifesi, izin belgesi, S plaka, denetimler, konusunda görüşlerini dile getirdiler.

GTO Başkanı Hıdıroğlu, toplantıda ayrıca nerde, hangi alanda bir sorun varsa kendilerine iletilmesini istedi. Toplantıya sektör temsilcilerinin yanı sıra  ilgili Komite Meclis üyesi Cengiz Topel Özdemir, Meslek Komite Başkanı Hasibe Sözmen, komite üyeleri Mehmet Erdem Kasapoğlu ve Ali Oluğ katıldı.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 08 Eylül 2017 Cuma
Görüntülenme Sayısı : 1083
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim