KOBİ’LERE TÜBİTAK VE EBRD DESTEKLERİ  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


KOBİ’LERE TÜBİTAK VE EBRD DESTEKLERİ


 

Gaziantep Ticaret Odası, TÜBİTAK, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası( EBRD) işbirliği ile düzenlenen toplantı yoğun ilgi gördü.

 

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Ülkemizin, global markalar yaratabilmesi, hedeflediği 25 bin dolar kişi başı gelire ulaşabilmesi için ekonominin temel taşını oluşturan KOBİ'lerin desteklenmesi kaçınılmaz olduğunu söyledi.

 

Gaziantep Ticaret Odası, TÜBİTAK, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliğiyle düzenlenen " KOBİ Destekleri ve Finans olanakları" bilgilendirme toplantısı Gaziantep Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi.

 

Türkiye ve Gaziantep ekonomisinin ivme kazanmasında KOBİ'lerin önemli role sahip olduğunu, iş dünyası temsilcileri olarak bütün zorluklara karşı Türkiye'nin geleceği için yatırıma ve üretime devam edeceklerini belirten GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güllüoğlu, "KOBİ'lerin bilgilendirilmesi, onların olanaklardan faydalandırılması bizin en öncelikli konularımızın başında geliyor. KOBİ'ler ülkemiz ve Gaziantep ekonomisinin can damarı. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde ekonominin yüzde 99'unu KOBİ'ler oluşturuyor. Bu durum, KOBİ'ler ne kadar güçlü olursa ekonomi de o kadar güçlü olacaktır anlamına geliyor. Üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan KOBİ'lerimiz geliştikçe, büyüdükçe kalkınma da hız kazanacaktır" şeklinde konuştu.

 

KOBİ'lerin finansmana ulaşmakta sıkıntı çektiğini, düzenlenen toplantılarla KOBİ'lere yol göstermeye çalıştıklarına dikkat çeken Güllüoğlu  şunları söyledi:

" Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Gaziantep'in en önemli karakterist özelliği girişimciliktir. Bu bağlamda sadece ülkemizde değil tüm dünyada model gösterilen bir şehiriz. Oda olarak girişimcilik ruhunu, ticaret ve üretim kültürümüzü yaşatmak, nesilden nesile taşımak için gayret gösteriyoruz. GTO Akademi olarak girişimcilikten, insan kaynakları yönetimine, iş İngilizcesine, ihracatçı olmaya kadar bir çok alanda eğitimler veriyoruz. Bilgi ve danışmanlık hizmetleriyle üyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca üyelerimizi ulusal ve uluslararası çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla KOBİ'lere sağlanan desteklerle ilgili de bilgilendirmeye çalışıyoruz.   Dünya Sanayi 4.0 olarak bilinen endüstriyel dönüşüm içerisinde. Üretim yapısı hızla değişiyor, hepimiz bu hızlı dönüşüme ayak uydurmak zorundayız. KOBİ'lerin bu dönüşüme ayak uydurmasını sağlamalıyız. "

 

Toplantıya konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK H2020 Programı Kobi alanı ulusal irtibat noktası uzmanı Mustafa Büyükkara ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Gaziantep koordinatörü Dilek Tekin destek ve hibelerle ilgili bilgilendirmek yaparak katılımcıların sorularını cevaplandırdılar. ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 10 Nisan 2017 Pazartesi
Görüntülenme Sayısı : 1489
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim