İhtisas Küçük Sanayi Siteleri Kurulmalı  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


İhtisas Küçük Sanayi Siteleri Kurulmalı


GTO Başkanı Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Konukoğlu'ndan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı  Güneş'e " Geçmiş Olsun" ziyareti…

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ile beraberinde Yönetim Kurulu ve sektörün ilgili Meclis üyeleri, geçtiğimiz günlerde Küsgette meydana gelen patlamadan dolayı Küsget Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Kemal Güneş ile Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette, Küsgetin sorunları ile ilgili görüş alış verişinde bulunulurken, Odanın çalışmaları hakkında bilgi veren, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken, GTO Başkanı Hıdıroğlu,  Küsget'in Organize Sanayi Bölgesinin kılcal damarı ve tamamlayıcısı konumunda bulunduğunu vurgulayarak özellikle Bölgedeki yoğunluk nedeniyle  "İhtisas küçük sanayi sitelerinin" kurulmasının önemine değindi.  Aynı zamanda Taşlıca mevkiinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen Küçük Sanayi Sitesi kurma çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Hıdıroğlu, "Bu Bölgenin KÜSGET'teki  yoğunluğun azalmasına da destek olacağını " söyledi. 

 

Gaziantep Ticaret Odası olarak; Küsget'in ve Gaziantep'in yararına yapılacak her türlü çalışmada, her zaman yer alarak destek olacaklarını ifade eden GTO Başkanı Hıdıroğlu " Gaziantep ekonomisine büyük katma değer sağlayan KÜSGET'in sorunlarının çözümünde birlikte hareket edilmesinin yararlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi için Oda olarak Küsget içerisinde yapacağımız eğitim kompleksi ile hem teorik hem pratik eğitim verilmesi yanında aynı zamanda KÜSGET'te faaliyet gösteren esnafın ve üyelerimizin ara kalifiye eleman sıkıntısı çözmek istiyoruz. Gaziantep Ticaret Odası olarak iş piyasasının ve endüstrinin ihtiyacını karşılamak için mesleki eğitim alanında "GTO Akademi"  isimli bir proje geliştirdik. GTO Akademi projesi çatısı altında özel Meslek Lisesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Meslek Yüksek Okulu, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulması planlanıyor. Küsget içerisinde yapmayı planladığımız eğitim kompleksi ile ara kalifiye eleman sıkıntısını gidermeyi planlıyoruz" dedi.

 

Küsgette meydana gelen patlamadan dolayı geçmiş olsun ziyaretinde bulunan GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Koçak, Yönetim Kurulu üyesi M. Bülent Evyapan, Meclis Üyeleri M. Necmettin Ay, Ali Bayram Sarıca'ya teşekkür eden Küsget Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Kemal Güneş, Küsgetteki sorunların çözümü konusunda Gaziantep Ticaret Odası'ndan her zaman büyük destek gördüklerini, Küsget'in dünyada ve Türkiye'de kurulan  en eski sanayi sitelerinden biri olduğunu ifade ederek, " Bu ziyaretler sadece sohbet ziyareti değil. Aynı zamanda Sanayi sitemizin sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında büyük önem taşıyor. Biz bu duyarlılıktan dolayı Başkanlarımıza ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerine teşekkür ediyoruz. Sanayi sitemizin sorunları ve çözümlerinin ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesi konusunda Gaziantep Ticaret Odası'ndan sürekli destek görüyoruz. Ticaret Odamızın Küsget içerisinde yapmayı plandığı eğitim kompleksinin kurulması için her türlü desteği vermeye hazırız. Küsget Sanayi Sitesi Odamızın da verdiği katkılarla her geçen gün daha da gelişecektir. " şeklinde konuştu. ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 16 Mart 2017 Perşembe
Görüntülenme Sayısı : 1301
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim