İçinde bulunduğumuz konjonktürde büyüyebilmek başarıdır  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


İçinde bulunduğumuz konjonktürde büyüyebilmek başarıdır


TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisi 2016 yılının son çeyreğinde yüzde 3,5 büyürken, 2016 yılının tamamında ise bu rakam yüzde 2,9 oldu.

Büyüme rakamlarına ilişkin bir açıklama yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, 2016 yılında iç piyasalarda ve küresel piyasalarda yaşananlar değerlendirildiğinde Türkiye ekonomisindeki büyümenin önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Büyüme rakamının Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerinde olduğuna işaret ettiğini söyleyen Hıdıroğlu şu değerlendirmelerde bulundu.  

"Türkiye ekonomisinin 2016 yılının son çeyreğinde beklentileri aşarak yüzde 3,5 büyümesi ekonomimizin temellerinin sağlamlığını ortaya koyuyor. Ülkemizin potansiyeli çok daha yüksek rakamlar. Ancak,  2016 yılında ülke olarak atlattığımız badireler ve küresel ekonomideki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda yıllık yüzde 2,9 büyümeyi başarı olarak değerlendirmek gerekir."

Kredi derecelendirme kuruluşlarının raporlarını bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini söyleyen Hıdıroğlu, gelecek için daha umudumuzu yitirmeden Türkiye'nin gerçek potansiyeline odaklanmak gerektiğini vurguladı.

Hıdıroğlu, "Ekonomi yönetiminin son dönemde yaşanan sıkıntılar içerisinde mali politikalarda popülizme gitmeden aldığı yapısal düzenleme kararlarının olumlu yansımalarını 2017 yılının ikinci yarısından itibaren görmeyi ümit ediyoruz. Böylece ekonomimiz en az yüzde 5 olan büyüme potansiyelini yakalayacaktır. Yüzde 2,9 her şeye rağmen birlik ve beraberliği elden bırakmadan, çalışmaktan vazgeçmeden yapabileceklerimizin bir kanıtıdır. İnşallah referandum sürecinin ardından ekonomi gündemine yoğunlaşarak gerçek potansiyelimizi tüm dünyaya göstereceğiz" şeklinde konuştu.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 31 Mart 2017 Cuma
Görüntülenme Sayısı : 1386
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim