Hıdıroğlu: İlk çeyrek büyüme umut verici  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


Hıdıroğlu: İlk çeyrek büyüme umut verici


TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisi 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü.

Büyüme rakamlarına ilişkin bir açıklama yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "ilk çeyrekte büyüme ivmesinin hızlandığını görmek gelecek için umutlarımızı tazeledi" dedi.

2017 yılının daha yüksek bir rakamla kapatılacağına inandığını belirten Hıdıroğlu, "Türkiye ekonomisinin ilk çeyreğinde yüzde 3,5-4 olan piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşmesi geleceğe dair umutlarımızı tazeledi ve beklentilerimizi de yükseltti.  İnanıyorum ki 2017 yılını daha yüksek bir büyüme rakamı ile kapatacağız" diye konuştu.

2016 yılında yaşanan zorlukların ardından ekonominin hızlı bir şekilde toparlanmaya başladığını söyleyen Hıdıroğlu, bunda hükümetin reel sektöre verdiği destek ve teşviklerin önemli katkısı olduğunu belirtti.

Hıdıroğlu, "Ekonomi yönetiminin mali disiplinden vazgeçmeden aldığı yapısal düzenleme kararları, reel sektöre verdiği teşvik ve desteklerin olumlu yansımalarını almaya başladık. Büyüme potansiyeli en az yüzde 5 olan büyüme potansiyelini yakaladık. Bu ivmeyi devam ettirebilmek, büyümemizi daha yüksek seviyeden sürdürülebilir kılmak için eğitim kalitesini artırmaktan ve teknolojiye yönelmekten başka çaremiz yok" şeklinde konuştu.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 12 Haziran 2017 Pazartesi
Görüntülenme Sayısı : 1392
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim