Halı Sektörü Anavatanı Gaziantep’te Buluşuyor  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


Halı Sektörü Anavatanı Gaziantep’te Buluşuyor


Domotex Turkey 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde halı sektörünü buluşturuyor.

Domotex Turkey 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde halı sektörünü buluşturuyor.

 

Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuarı, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar Odası ve Hannover Messe Turkey Fuarcılık A.Ş. ortaklığında 22 Mayıs 2017 tarihinde dördüncü kez kapılarını açacak.

 

Gaziantep'in halıcılıkta gösterdiği başarıyı fuarcılıkta da gösterdiğini belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "Gaziantep Halı Fuarı bu yıl 10. kez gerçekleştirilecek. Son dört yıldır dünyanın en prestijli zemin kaplamaları fuarı markası olan DOMOTEX adı altında gerçekleştirilen Gaziantep Halı Fuarının bu yıl da karlı anlaşmalara zemin hazırlayacağından şüphemiz yok" şeklinde konuştu.

 

Fuara iki aydan az bir süre kaldığının altını çizen Hıdıroğlu, "Halı sektörü, Gaziantep'in göğsünü kabartan övünç kaynağımız olan bir sektör.  Gaziantep olarak yılda 300 milyon metrekarenin üzerinde halı üretiyoruz. Dünya parça halı üretiminin yüzde 60'a yakın kısmını şehir olarak tek başımıza gerçekleştirmekteyiz. Biz de sektörün fuarımızdan en yüksek faydayı alabilmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

 

Fuar kapsamında Ekonomi Bakanlığı'nın alım heyeti programı kapsamında dünyanın birçok ülkesinden alım heyeti organizasyonu da gerçekleştirileceğini de belirten Hıdıroğlu, Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuarında 29 bin metrekare alanda 200'e yakın katılımcı firmayla ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi.

 

Gaziantep'in dünya halı modasını belirlediğini söyleyen Hıdıroğlu, "Gaziantep halı sektörü her geçen gün yatırımlarını arttırıyor. Bu gün itibariyle 1400'e yakın halı tezgâhına sahip İlimiz dünya halı modasını belirler duruma gelmiştir. 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz fuar yeni ürünlerle sektörün gözünü kamaştıracaktır. Tüm halı sektörünü Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuar'ına ve Gaziantep'e bekliyoruz" diye konuştu.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 29 Mart 2017 Çarşamba
Görüntülenme Sayısı : 1399
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim