English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


Gençlerimiz ülkenin umudu ve geleceğidir


GTO Başkanlarından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı:

"GENÇLERİMİZ ÜLKENİN UMUDU VE GELECEĞİDİR”"

 

            Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu Türkiye'nin geleceğinde girişimci, üretken gençlerin başrol oynayacağını söylediler.

 

            Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. Yıldönümü münasebeti dolayısıyla bir açıklama yapan GTO Başkanları, " Bu tarih Türk gençliği için başka anlamlar taşımaktadır. 19 Mayıs, milli mücadelemizin başlangıcı ve gençlerimizin gurur günüdür" dediler.

 

Türkiye'nin geleceğini inşa edecek gençlerin bu coşkuyu yaşaması ve tarihinden ders alarak daha büyük hedefler için çalışmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken GTO Başkanları ". Geçmişte yokluk içinde, yedisinden yetmişine toplumumuzun tüm fertleriyle birlik ve beraberlik içinde gösterdiği bu mücadele gençlerimizin azim ve şevkine güç katmalıdır. Hedeflerini belirleyen, girişimci, üreten ve çalışan gençlerimiz şüphesiz ki ülkemizin geleceğinde başrol oynayacaktır. Gaziantep Ticaret Odası olarak gençlerimizin bu yönde teşvik edilmesi ve cesaretlendirilmesini bir görev olarak biliyoruz" şeklinde konuştular.

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Bayramı dolayısıyla yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler:

 

" 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı olduğu gibi, milletimiz ve ülkemiz için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olmuştur.

19 Mayıs 1919'da Samsun ufuklarında ateşlenen Hürriyet ve İstiklal Meşalesi, milletimizin azim ve kararlığı ile birleşerek, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'ya uzanan bir yolu sonunda  23 Nisan 1920'de milli iradenin hakimiyetine, 29 Ekim 1923'te de Cumhuriyet'in tesisine imkan hazırlamıştır. Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. 19 Mayıs'ın Türk gençliğine emanet edilmesi, gençlere verilen değerin yanı sıra Atatürk'ün ve O'nun şahsında milletimizin gençlere olan inancını da ortaya koymaktadır. Cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi olan gençlerimizin sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceğine inancımız sonsuzdur.

Bizlere bu toprakları vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin mimarları gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz."

 ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 18 Mayıs 2017 Perşembe
Görüntülenme Sayısı : 1213
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim