Gaziantep 5.ciliği bırakmıyor  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


Gaziantep 5.ciliği bırakmıyor


TİM tarafından açıklanan Mart ayı ihracat verilerine göre, Gaziantep Mart ayında da en fazla ihracat yapan 5.il konumunu korudu.

 

İhracat verilerine ilişkin yazılı bir değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, GTO vizyonunun Gaziantep'i 2020 yılında, ülke ekonomisinde ilk dört ilden biri olmasına öncülük etmek olduğunu hatırlatarak Gaziantep'in beşincilikte yerini koruyor olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

 

Gaziantep'in Mart ayında 1 milyar 614 milyon dolarlık ihracat ile bir önceki aya göre yüzde 16 artış kaydettiğini ifade eden Hıdıroğlu, "Bu başarıda emeği olan herkesi kutluyorum. Biliyoruz ki Gaziantep'in ihracat potansiyeli çok daha yüksek. Bu potansiyeli kullanmak, şehrimizi ve ülkemizi daha üst sıralara çıkarabilmek için yılmadan çalışmaya devam etmek zorundayız" dedi.

 

Gaziantep ihracatının Mart ayında 2016 yılının Mart ayına göre de yüzde 4 artış kaydettiğini belirten Hıdıroğlu, "2016 yılında ülke olarak atlattığımız badireler ve küresel ekonomideki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda büyüme ve ihracat rakamlarındaki bu yükselen seyir iş dünyasının geleceğe dair daha umutlu olmasını sağlıyor. Bunun yanında ekonomi yönetiminin yapısal düzenlemeleri de inanıyorum ki önümüzdeki süreçte ekonomik göstergelerin daha olumlu olmasını sağlayacaktır" dedi.

 

Gaziantep'in 149 milyon dolar ile Mart ayında en fazla ihracatı Irak'a gerçekleştirdiğini belirten Hıdıroğlu yeşil pasaport uygulaması ile güçlü pazarlarda varlığımızın artacağını söyledi. Hıdıroğlu şöyle devam etti : "Gaziantepli ihracatçıların hiç durmadan çantaları elinde dünyanın dört bir yanında ürünlerini satmaya çalışıyor. Şuan en fazla ihracat yaptığımız ülke Irak. Bunu ABD, Suudi Arabistan ve Suriye takip ediyor. İhracatçıya yeşil pasaport uygulaması ile alım gücü yüksek pazarlarda varlığımızı daha çok hissettirebiliriz. Bu pazarlar için de katma değeri yüksek ürünlere yönelmeliyiz." ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 01 Nisan 2017 Cumartesi
Görüntülenme Sayısı : 1621
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim