English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO ÜYELERİNE UZAKTAN ÜCRETSİZ EĞİTİM


ODTÜ'nün yürüttüğü ve Gaziantep Ticaret Odası'nın çözüm ortağı olduğu e-öğretim projesi Bilge-İş kapsamında GTO üyesi işverenler ile çalışanları                    e-eğitimlerden ücretsiz yararlanabiliyor.

GTO Başkanı Hıdıroğlu proje ile ilgili "Üyemiz zaman yetersizliği nedeniyle  Odamızda düzenlediğimiz bir eğitim programına katılamayabilir ama biz e-öğretim yoluyla bu hizmeti onların ayağına götürüyoruz" dedi.

 

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Oda üyesi işverenlerin ve çalışanlarının açık üniversite modelinde olduğu gibi evlerinden ya da işyerlerinden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları aracılığıyla eğitim alabileceklerini belirterek, "BİLGE-İŞ Projesi, KOBİ'lerin insan kaynağının güçlendirilmesi yoluyla ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak" dedi.

 

GTO Başkanı Hıdıroğlu "Eğitimi Üyenin Ayağına Götürüyoruz"

"E-öğretim" olarak adlandırılan uzaktan eğitim modelinin, dünyanın pek çok ülkesinde başarıyla uygulandığına dikkat çeken GTO Başkanı Hıdıroğlu, "GTO olarak üyelerimize verdiğimiz hizmetleri, bilim ve teknolojinin sunduğu imkânlar doğrultusunda yeniden şekillendiriyor ve çeşitlendiriyoruz. Günümüzde zaman çok değerli. Üyemiz vakit ayırıp Odamızda düzenlediğimiz bir eğitim programına katılamayabilir ama biz E-öğretim yoluyla bu hizmeti onların ayağına götürüyoruz. E-öğretimin en iyi yönlerinden biri zaman ve mekân sınırını ortadan kaldırmasıdır" dedi.

E-öğretimin çok sayıda insana ulaşarak fırsat eşitliği sağladığının altını çizen Hıdıroğlu, "Üyelerimizin sektörlerindeki gelişmeleri takibi ve bilgilenmesi rekabette geri düşmemek adına büyük önem taşıyor. Ayrıca üyelerimiz ve çalışanları dersleri tamamlandıklarında başarılı çalışmalara imza atan ODTÜ'den sertifika alacaklar. Bu proje Gaziantep başta olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir'de de uygulanmaktadır" dedi.

Girişimciliğin geliştirilmesi, nitelikli işgücünün oluşturulması ve kalkınma için eğitimin şart olduğunu ifade eden Hıdıroğlu, "Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde klasik bir eğitim modeliyle insan kaynaklarımızı geliştiremeyiz. Bilimin ve teknolojinin sunduğu imkânları eğitim alanında mutlaka kullanmalı ve hayat boyu öğrenmeyi desteklemeliyiz" şeklinde konuştu.

 ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 07 Ağustos 2017 Pazartesi
Görüntülenme Sayısı : 1405
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim