GTO, ENERJİ SEKTÖRÜNÜ ZİRVEYE TAŞIYOR  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

HABER


GTO, ENERJİ SEKTÖRÜNÜ ZİRVEYE TAŞIYOR


Gaziantep Ticaret Odası (GTO), enerji piyasaları ile ilgili kamu ve özel sektör mensubu birçok uzmanı bir araya getireceği "Küresel Enerji Sektöründeki Gelişmeler ve Bölgesel Etkileri" konulu Enerji Zirvesinde sektörel gelişmeleri masaya yatıracak.

 

Gaziantep Ticaret Odası 17 Mayıs Çarşamba günü önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapacak. "Küresel Enerji Sektöründeki Gelişmeler ve Bölgesel Etkileri" konulu Enerji Zirvesinde enerji piyasasından birçok uzmanı bir araya getirecek. Gün boyu sürecek olan zirve kapsamında düzenlenecek 4 oturumda sektördeki gelişmeler, enerjiye ulaşım, verimlilik ve finansman konuları masaya yatırılacak.

           

Ekinlik programı, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ticaret - AB Politikaları Bölüm Başkanı Müsteşar Balazs Gargya, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın açılış konuşmaları ile başlayacak.

 

Ardından, "Türkiye'de ve Dünya'da enerji sektöründeki gelişmeler" başlıklı panel ile devam edecek olan programın ikinci başlığında "Yenilenebilir Enerji sektöründeki fırsatlar ve riskler" masaya yatırılacak.

           

Programın öğlenden sonraki bölümünde gerçekleştirilecek oturumlarda ise "Enerji Projelerinin Finansmanı, Teşvikler Ve Hibeler" ile "Sanayi ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Karlılığa Etkisi" konuları değerlendirilecek.

 

GTO BAŞKANI HIDIROĞLU'NDAN PANELE DAVET

 

Enerjinin dünyada sosyal ve ekonomik kalkınmanın temel girdisi olduğunu dolayısıyla sektördeki gelişmelerin herkesi yakından ilgilendirdiğine vurgu yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı,  17 Mayıs'ta gerçekleştirilecek panele ilgili tüm tarafları davet ettiğini söyledi.

 

Ülkemizin ve Gaziantep'in enerji ihtiyacının ekonomik büyümeye paralel olarak her geçen yıl daha da arttığını söyleyen Hıdıroğlu, "Bu çerçevede değerlendirildiğinde Oda olarak gerçekleştirdiğimiz "Küresel Enerji Sektöründeki Gelişmeler ve Bölgesel Etkileri" konulu zirvede bu alandaki birçok konu ve yeni gelişme ele alınacak. 17 Mayıs Çarşamba günü saat 09.00'da başlayacak olan  zirvede ilgili tüm tarafları ağırlamaktan memnuniyet duyarız" dedi. ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 15 Mayıs 2017 Pazartesi
Görüntülenme Sayısı : 1665
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim